Чи «Доступні ліки» у районі?

Автор: | Опубліковано Здоров'я Немає коментарів

З 1 квітня, згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 17.03.2017 року №152 «Про забезпечення доступності лікарських засобів», в країні стартувала програма «Доступні ліки». У Кам’янці-Подільському ця програма успішно діє. А от чи запущено цей механізм у сільських аптеках району? Про це ми поцікавилися в головного лікаря комунального закладу «Кам’янець-Подільський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Василя ЯКОВЕНКА.

– Кам’янець-Подільський район активно долучився до програми «Доступні ліки», – зазначив Василь Іванович. – Для її реалізації Урядом виділено 500 млн.грн. З цієї суми на Хмельницьку область асигновано 16 млн. 600 тис.грн., а на Кам’янець-Подільський район – 868 тис.100 грн. Тобто, згідно з розрахунками, щомісячно на потреби хворих на серцево-судинні недуги, цукровий діабет ІІ типу і бронхіальну астму дозволено витрачати 96 тис. 455 грн. Згідно з програмою «Доступні ліки», пацієнти отримують медикаменти безкоштовно або з незначною доплатою. Всього в Реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, входить 157 одиниць препаратів за міжнародною непатентованою назвою і торгівельними марками. Є ліки, які виписуються повністю безкоштовно. Їх є 23 позиції українського та іноземного виробництва.

Участь у цій урядовій програмі, разом із педіатрами, беруть 45 лікарів центру ПМСД. Звісно, найбільше задіяні сімейні лікарі й терапевти. Їх у нас 36.

Ми зацікавлені в тому, аби люди з села могли за місцем проживання отримати необхідні ліки, а не добиралися за ними в місто. Адже це сьогодні недешево. Наприклад, щоб з Лип доїхати до Кам’янця, за квиток в одну сторону потрібно викласти 40 грн. Тому центр ПМСД уклав договір про співпрацю із 17 аптеками району, зокрема із найвіддаленішими, що в Старій Ушиці, Оринині й Жванці. До слова, й у районній лікарні є дві таких аптеки. Проте ми й надалі відкриті до співпраці з аптечними мережами.

Правду кажучи, в нашому районі ця програма повністю запрацювала лише з 10 квітня, а не з 1, як це передбачалося Урядом. Були певні нюанси. Але наразі усі 17 аптек успішно функціонують у рамках програми «Доступні ліки». Більше того, за станом на 4 травня, вже виписано майже три тисячі рецептів.

У рамках реалізації цього проекту Кам’янець-Подільським районним центром ПМСД укладено договори з такими аптеками: аптека №1 «Медобори Фарм», вул.Драгоманова, 1; аптека №2 «Медобори Фарм», пр.Грушевського, 42А; аптека №3 «Медобори Фарм», вул.Огієнка, 55; аптека №4 «Медобори Фарм», вул.Фрунзе, 1А; аптека №5 «Медобори Фарм», вул.Дружби народів, 2Е; аптека №6 «Медобори Фарм», пр.Грушевського, 25; аптека №7 «Медобори Фарм», Нігинське шосе, 41/1; аптечний пункт №1 «Медобори Фарм», вул.Матросова, 17, с.Мукша-Китайгородська; аптечний пункт №2 «Медобори Фарм», вул.Франка, 30; аптека №1 ФОП Будзінська О.Д., вул.Гагаріна, 1, смт Стара Ушиця; аптека №3 ФОП Гурома Н.С. «Нат-фарм», вул.Матросова, 30, с.Мукша-Китайгородська; аптека №1 ФОП Кубіцька-Буць А.В. «Провізор», вул.30 років Перемоги, 10; аптечний пункт №1 ФОП Кубіцька В.В., вул.Леніна, 2, с.Оринин; аптека №1 ФОП Кубіцька В.В., вул.Героїв Небесної сотні, 36; аптека «Джерело здоров’я» ФОП Боднар О.О., пр.Грушевського, 40/1; аптека «Нова аптека» ФОП Конфітовська А.О., вул.Князів Коріатовичів, 14Л; аптека №17 ТОВ «Родон Фарм» «Мега Аптека Здоров’Я», пр.Грушевського, 21/11.

Участь аптеки в програмі «Доступні ліки» засвідчує спеціальна позначка.

Ольга ОЛІЙНИК.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар