В Кам’янці менінгіт гуляє, кір не вщухає

Автор: | Опубліковано Здоров'я Немає коментарів

Тривожний розголос містом пішов після того, як випадок захворювання з підозрою на менінгіт виявлено в коледжі ПДАТУ, а в закладі видано наказ про призупинення занять. Дров у вогонь підкинула інформація з обласного центру, де тільки за кілька тижнів на небезпечну інфекцію захворіло 27 осіб, а в сусідніх Чернівцях блискавична форма менінгіту забрала життя в третьокласника. Тож чи виправданим є занепокоєння серед кам’янчан, дізнаємося в завідуючої інфекційним відділенням міської лікарні Тетяни Щукіної.

  • Якщо попередніми роками ми реєстрували 1-2 випадки, то в 2018 році відмічається підйом захворюваності, цій інфекції притаманна хвилеподібна циркуляція в природі, але про епідемію, звісно, не йдеться. За останній тиждень до нас звернулося 5 пацієнтів (3 дітей та 2 дорослих) з менінгітом. Менінгококової етіології хвороби не виявлено, недуг спричинило ускладнення вірусної інфекції. Останнім часом спостерігається тенденція, що менінгіт має в основному вірусне походження, зокрема ентеровірус. Після перших днів лікування в стаціонарі стан хворих покращився, тож маємо справу з легкими видами запалення мозку, – розповідає Тетяна Іванівна.

Лікар називає хворобу підступною, бо спершу проявляється як сезонне ГРВІ, а цьогоріч клініка захворювання взагалі має прихований перебіг – відсутня висока температура, характерна для класичного менінгіту. Проте хворого мають насторожити такі симптоми, як гострий головний біль, чутливість до світла та шумів, нудота, блювота, що не приносить покращення.

  • Найпершим помічником кожного має стати особиста пильність до власного здоров’я. За перших негативних проявів треба звернутися до сімейного лікаря чи в кабінет інфекційних захворювань, – говорить заввідділенням. — Проти менінгіту немає специфічної вакцини, тому як такої профілактики бути не може. На захисті стає зміцнення імунітету, а це прогулянки на свіжому повітрі, вітамінізація, постійна гігієна рук та ротової порожнини, провітрювання приміщень, санація хронічних вогнищ інфекції.

Поряд зі спалахом менінгіту не припиняються в місті й випадки захворювання на кір. За словами Тетяни Щукіної, з початку року вже зареєстровано 62 випадки недуги, в 40 з яких хворіли діти. Тільки з жовтня кір вклав на лікарняне ліжко 5 дітей. Останній хлопчик поступив у лікарню в понеділок.

  • Ситуація з кором теж загострилася порівняно з минулими сезонами. Батьки відмовляються робити щеплення дітям, що є передумовою розповсюдження інфекції, – резюмує Тетяна Щукіна.

Юлія ЛІЧКЕВИЧ.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар