Культура
Їх поєднав Шевченко
![](https://kray-kp.org.ua/wp-content/uploads/2024/06/1-371x275.jpg)
Саме так можна сказати про дружбу двох видатних, талановитих українців – народного художника України, скульптора Анатолія КУЩА та політично-гомадського діяча, письменника Василя ШКЛЯРА, які познайомилися під час особливої події, приуроченої Шевченківським дням. Тоді Василь Шкляр підготував статтю в «Літературній Україні» про сучасного українського скульптора, якого висунули на здобуття Шевченківської
ПИСАНКОВЕ ПОДІЛЛЯ
![](https://kray-kp.org.ua/wp-content/uploads/2023/04/338182502_910648380242284_3176605665193137237_n-647x275.jpg)
«Писанкове Поділля» – так називається виставка українських писанок, що нещодавно експонувалася у виставковій залі НІАЗу «Кам`янець». Тут я вперше в житті розмальовувала писанку! Як і належить, старанно водила по ній воском, збираючи докупи пелюстки подільської квітки. А моїми мольфарами у цьому магічному ритуалі були десятирічні діти гуртка «Писанка» з
ЧАРІВНЕ МЕРЕЖИВО ВИТИНАНКИ
![](https://kray-kp.org.ua/wp-content/uploads/2023/01/325627702_1172441223659736_6040680723779262894_n-380x275.jpg)
Руки людські творять різні дива. І в це диво обов’язково вплітається душа – основний творець. Про картини, вірші, вишивання ми розповідали не раз. А ось про витинанку, це мистецтво працювати з ножицями, погодьтеся, доводиться чути не часто. Але завітайте обов’язково у виставкову залу НІАЗу, де зараз відбувається персональна виставка
ДЕНЬ ТУРИЗМУ ВІДЗНАЧИТЬ КАМ’ЯНЕЦЬ
![](https://kray-kp.org.ua/wp-content/uploads/2022/09/1393680_original.jpg)
Не дивлячись, що цей рік був важким для туристичної галузі Кам’янця-Подільського, влада міста вирішила відзначити Всесвітній день туризму, який припадає на 27 вересня. Про це нещодавно розповіли під час брифінгу в прес-центрі міськради директор департаменту гуманітарної політики міськради Дмитро Назаренко, а також завідувач відділу туризму Олеся Лукашова і головної
ЩЕ ОДИН БЛАГОДІЙНИЙ ВЕЧІР ПРОВЕЛА «БРУКІВКА» В ГОТЕЛІ «7 ДНІВ»
![](https://kray-kp.org.ua/wp-content/uploads/2022/04/2022_04_21-81-685x275.jpg)
21 квітня відбувся вже 9-ий благодійний вечір V-ого Кам’янець-Подільського Міжнародного кінофестивалю “Бруківка”, в рамках якого відбувся кінопоказ українських короткометражних фільмів проєкту продюсера Андрія Різоля #ДивисьУкраїнське в рамках ініціативи «FILM AIR FROM UKRAINE». В рамках вечора відбулись поетичні читання, виступи музичних виконавців з різних куточків України, презентації відеопоезій та творчі
БЛАГОВІЩЕННЯ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ
![](https://kray-kp.org.ua/wp-content/uploads/2022/04/95852f0d0f2ecf36a166c420e0aa370a-630x275.jpg)
7 квітня увесь православний світ радіє великій події – Благовіщенню Пресвятої Богородиці. Це свято входить до переліку двунадесятих, тобто дванадцяти головних. Між Благовіщенням і Різдвом рівно дев’ять місяців. Звернімо увагу на назву свята. Вона наповнена такою невимовною радістю, теплом, трепетом, чистотою, смиренням, любов’ю, надією та глибиною… У цей день
«БРУКІВКА» СТАРТУВАЛА
![](https://kray-kp.org.ua/wp-content/uploads/2022/03/276079335_2412012848974551_6879834341606272983_n-685x275.jpg)
24 березня в готельному комплексі “7 Днів” відбулось відкриття V-го Кам’янець-Подільського міжнародного кінофестивалю “Бруківка”, який триватиме в благодійних цілях до закінчення війни з російськими окупантами. Під час заходу виступив гурт “Експансія”. Відомий український актор та автор-виконавець Сергій Файфура провів творчу зустріч з глядачами, представив свій новий музичний кліп на
ЗНАХІДКА В «ЗНАХІДЦІ»
![](https://kray-kp.org.ua/wp-content/uploads/2021/12/242102786_2652551478384914_4071903212600593805_n-600x275.jpg)
Певно, про це ще ніхто досі й не писав. Принаймні, не пам`ятаю публікацій, щоб хтось з наших краєзнавців звернув увагу на цей маленький книжковий магазинчик, розміщений у самому центрі Кам`янця-Подільського на вулиці Лесі Українки, 28. І чому саме до краєзнавців наших запитання? Бо «Знахідка» – найстаріший та найдавніший книжковий
ХАТА НА УЗВОЗІ
![](https://kray-kp.org.ua/wp-content/uploads/2021/11/20211103_101704-685x275.jpg)
Туристичний Кам’янець останніми роками бурхливо розвивається. Раніше гостей міста, які приїхали подивитись на наші архітектурні принади і скуштувати подільської кухні, можна було побачити здебільшого влітку. Тепер же туристичні групи курсують гостинною квіткою на камені навіть взимку, і тільки пандемія та карантинні обмеження певним чином стримують потік охочих відвідати наше
ОНОВЛЕНИЙ ЧАБАНІВСЬКИЙ МУЗЕЙ ЧЕКАЄ НА ВІДВІДУВАЧІВ
![](https://kray-kp.org.ua/wp-content/uploads/2021/11/255113179_287297123297691_4928367713880586525_n-685x275.jpg)
Музей в селі Чабанівка оновився завдяки Українському культурному фонду. Про це розповів Андрій Зоін, керівник ГО «Територія» в прес-центрі міської ради. Громадська організація допомогла Староушицькій територіальній громаді взяти участь у конкурсі на фінансування по програмі УКФ «Культура, туризм, регіони». Цьогоріч у межах програми була проведена реконструкція і оновлення виставки