Понад 40% населення Кам’янець-Подільського району обрали свого лікаря

Автор: | Опубліковано Здоров'я Немає коментарів

В Україні у рамках медичної реформи триває кампанія укладання угод з сімейними лікарями, терапевтами і педіатрами. Пацієнт може підписати декларацію з будь-яким обраним лікарем, якому він довіряє. У такий спосіб пацієнт закріплюється за конкретним лікарем, який зобов’язаний надавати йому якісні медичні послуги.

Отож, про те, як цей процес відбувається на Кам’янеччині, розповів директор КП «Комунальне некомерційне підприємство «Кам’янець-Подільський районний Центр ПМСД» Станіслав РОСТЕЦЬКИЙ:

–              Наш район активно включився в роботу щодо реформування системи охорони здоров’я. Як відомо, насамперед здійснюється реформування первинної ланки медицини. У липні ми провели автономізацію закладу і нині на Кам’янеччині функціонує КП «Комунальне некомерційне підприємство «Кам’янець-Подільський районний Центр ПМСД». Ми уклали угоду з Національною службою охорони здоров’я, яка керуватиме фінансовою системою медицини в Україні. На першому етапі реформи саме через Нацслужбу держава фінансувати роботу сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів.

У районі триває кампанія «Лікар для кожної сім’ї», згідно з якою кожний житель нашого краю має право обрати собі сімейного лікаря, терапевта або педіатра за власним бажанням. На Кам’янеччині функціонують 16 амбулаторій загальної практики сімейної медицини. Всі вони підключені до мережі інтернет і мають необхідні умови для підписання декларацій. Щоб підписати декларацію з лікарем, потрібно звернутися в медичний заклад, маючи при собі паспорт та ідентифікаційний код. Укладання такої угоди з лікарем дає можливість жителям району отримати безкоштовно пакет послуг, гарантованих державою на первинному рівні. Як правило, більшість мешканців обирають лікаря в медичних амбулаторіях, розташованих ближче до дому, та таких, з якими склалися довірчі стосунки.

Наразі декларації з лікарями підписали 25800 жителів, що становить понад 40 відсотків населення району. Користуючись нагодою, хочу порадити жителям якомога швидше визначитися з обранням сімейного лікаря, адже кількість людей, з якими лікар може укласти угоди, є обмеженою: для терапевта – 2000 осіб, сімейного лікаря – 1800, педіатра – 900 осіб. Тож чекаємо вас у наших медичних закладах, – підсумував Станіслав Францович.

Що стосується Кам’янця-Подільського, то за інформацією міського Центру первинної медико-санітарної допомоги за станом на 30 серпня населенням підписано 39787 декларацій з лікарями.

Наталя КАМІНСЬКА.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар