В УМОВАХ КАРАНТИНУ, АБО ЯК ПРИДБАТИ ЛІКИ
В умовах карантину, або Як придбати ліки
Хвиля коронавірусної інфекції, яка накрила Україну, призвела до запровадження карантинних заходів, направлених на призупинення просування хвороби. Серед найголовніших санкцій карантину, які найбіль швідчутно вдарили по простих українцях, це призупинення транспортного сполучення. Багато українців застрягли за кордоном. Ще одним наслідком карантинної блокади стало те, що жителі деяких сіл Кам’янеччини втратили можливість добиратися до міста, аби закупити необхідні товари. І якщо раніше селяни могли собі дозволити вибирати чи купляти необхідні речі і продукти у сільських магазинчиках, чи зачекати декілька днів, щоб з’їздити в місто, де ціни зазвичай дешевші та вибір більший, то тепер до їх послуг залишились тільки місцеві торгові точки. Звісно, якщо нема власного автотранспорту, або на допомогу не прийдуть родичі чи сусіди, які уже обзавелись залізним конем. Тим не менш ситуація з продуктами і побутовими товарами більш менш зрозуміла. Інша справа – ліки. Зазвичай у маленьких селах аптек немає, тож щоби придбати ліки, селяни змушені нерідко їхати за декілька десятків кілометрів. А тепер, коли не курсує громадський автотранспорт, для мешканців віддалених сіл, які потребують ліків, настали важкі часи.
Нам вдалося поспілкуватися на цю тему з декількома старостами і головами сільських рад Кам’янець-Подільського району. Усі погоджуються, що така проблема дійсно з’явилася після раптової відміни приміського сполучення. Але у кожному випадку проблема вирішується залежно від ситуації і можливостей конкретного села. Зазвичай потребуючим допомагають соціальні працівники і фельдшери місцевих фельдшерсько-акушерськихпунктів. Використовуючи власний транспорт чи за сприяння місцевого самоврядування, вони дістаються до аптек та забезпечують людей необхідними ліками. Деякі ліки є безпосередньо у ФАПах, тому соціальні працівникичи медики можуть їх принести додому хворому, або ж самі потребуючі можуть зайти за ними.
– Намагаємося, щобибуло все добре, – каже голова Приворотської сільської ради Лариса Вусата. – Розуміємо, що в нинішній ситуації наша допомога неабияк потрібна людям, особливо одиноким та немічним.
Протебуває, що місцевих ресурсів не вистачає, тоді доводиться звертатися до сусідів і родичів та просити привезти з «центру» такі необхідні лікарські засоби.
Отже, доставка ліків – це проблема, яка є актуальною для жителів віддалених сіл, адже це товар, з яким не можна зачекати, від його наявності залежить здоров’я і самопочуття, а іноді життя конкретної людини. А вирішується вона в залежності від наявних ресурсів громади, власних можливостей та доброї волі родичів чи сусідів.
Станіслав ОРЖЕХОВСЬКИЙ.