В День Дністра Бакота зібрала дружнє коло односельчан

13 липня в Староушицькій громаді відбувся святковий концерт до Міжнародного дня Дністра «Дністер – перлина заповідних територій». Вже вкотре оглядовий майданчик над Бакотським монастирем перетворився на осередок святкового настрою, співів, танців та приємного родинного відпочинку. Неймовірна краса мальовничих краєвидів Бакотської затоки дає неймовірний заряд бадьорості й життєвої енергії. З кожним роком у наші краї приїздить все більше і більше туристів. І цього дня їм також було цікаво поринути в святкову метушню.

Голова Староушицької об’єднаної територіальної громади Анатолій Тимчук відзначив, що наш край прекрасний своїми історією, культурою та традиціями. А тому ці надбання потрібно донести та передати саме нашим наступним поколінням.

– Ми прагнемо, аби молоде покоління було ближче до рідної землі, пізнавало своє коріння, любило та збагачувало рідний край, – сказав Анатолій Сергійович. – Бакотська затока для більшості жителів нашої громади є символом всіх тих сіл, які назавжди залишились під водою. І тому не випадково, що в такі дні вона стала місцем зустрічі односельчан, які розселилися по всьому світу. Вони приїздять віддати шану рідній землі.

Активно долучилися до свята місцеві підприємці. Був організований справжній ярмарок. Неподалік сцени йшла жвава торгівля холодними напоями, продуктами бджільництва, домашньою випічкою, можна було посмакувати смачною ухою та шашликами. ФОП Сергій Миколайович Прудивус представив нові види чаїв із лікарських рослин, вирощених біля Старої Ушиці.

Радували своїми піснями місцеві аматорські колективи, звучали музичні твори у виконанні духового оркестру, з танцювальними номерами виступали учні ліцеїв та вихованці Староушицького ОДС «Дністер». Також цього року до нас приїхало багато запрошених артистів. Приємним було те, що відгукнулися на цю подію з Хмельницького народний ансамбль музики і пісні «Ретро» культурно-мистецького центру «Ветеран». Також завітали на свято Віталій Міхалевський та Михайло Цимбалюк – члени Національної спілки письменників України. Для всіх приємним сюрпризом став візит братів Вадима та Євгена Гжегожевських. Їхня пісня «Бакота» стала за цей час улюбленою для жителів нашої громади. Адже вона за мотивами близька для всіх нас. І не даремно їх ми вважаємо своїми земляками. Брати виконали багато пісень, розповіли веселі історії, а пісню «Бакота» всі люди просили виконати на біс.

– Проведення таких заходів стало доброю традицією, – сказав на завершення голова громади Анатолій Тимчук. – І ми сподіваємося, що з кожним роком це свято буде проходити масштабніше. Хочеться щиро подякувати всім ініціативним людям, які активно долучилися до проведення свята. До зустрічі у наступному році!

Ігор ВИШЕМІРСЬКИЙ.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар