Ніна МАТВІЄНКО: Не будьте сиротами. Ви щасливі люди!

Маленька тендітна жінка заходить у ворота школи-інтернату «Славутинка». Вона обіймає кожного, хто зустрічає її у цей негожий, дощовий день. Золотий голос України, співоча душа нашого народу Ніна Матвієнко завітала до Кам’янця-Подільського в рамках нового благодійного проекту БФ «МіСт» імені Михайла Савенка, який має на меті об’єднати покоління щирих українців.

Разом з нею приїхав до нашого міста і виступав відомий співак, золотий голос легендарної «Кобзи», Заслужений художник України Валерій Вітер, в майстерні якого й народився проект благодійного фонду «Вітер майбуття на мостах поколінь», ініційований його засновником, киянином з кам’янецьким корінням Дмитром Савенком. У цьому проекті крім зіркових артистів бере участь і відомий спортивний тележурналіст та мандрівник Валентин Щербачов. Цього разу він не зміг завітати до Кам’янця-Подільського, адже є учасником чергової 47-ї гімалайської експедиції. До слова, він раніше в Гімалаях уже піднімав прапор благодійного фонду, що уособлює багаторічну безкорисливу допомогу 2,5 тисячам дітлахів з 15 дитячих та інтернатних закладів Хмельниччини, а  напередодні Великодніх свят цей прапор, подолавши величезні відстані у складі 24-ї антарктичної експедиції, прибув на станцію «Академік Вернадський».

Програма візиту гостей більш ніж насичена: садочок «Світлячок», школа-інтернат «Славутинка», Кам’янець-Подільський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою, Лісоводська загальноосвітня школа Городоцького району – скрізь українська пісня у виконанні артистів сприймається як ковток цілющої води, що заліковує душевні рани, дає відчуття причетності до чогось значно більшого ніж ти сам.

  • Я сама виховувалась в інтернаті, – пригадує Ніна Матвієнко дитячі роки. – Нас у родині було 11. Батьки змушені були віддати мене з братами та сестрами в інтернат. Але я не тримаю ні на кого зла і пригадую ті часи з вдячністю. У нас були дуже гарні викладачі, які дали нам дорогу в життя. Я не загубила нічого, а здобула дуже багато. Коли я приїжджала додому, то не могла дочекатись, щоб знову повернутись в інтернат.

Знаєте, я ще не постаріла, – сміється Ніна Митрофанівна. – Мене ще не випустили зі школи життя.

І дійсно, ця тендітна жінка випромінює стільки світла, любові до життя, мудрості. Під час свого виступу Ніна Матвієнко звернулась до учнів школи-інтернату «Славутинка»:

  • Бог дав вам життя. Інші чомусь не народились, а народились саме ви. Тому цінуйте кожну мить. Ні на кого не нарікайте. Не будьте сиротами. Ви – щасливі люди! Якщо ви запрограмуєте себе: «Я щасливий», то й будете йти по щастю. Якщо: «Я нещасний» – то й будете це притягувати. Я так пізно це пізнала. Мені не було кому про це розповісти. Але я це вивчила і тепер кажу вам.

До слова, під час приїзду до Кам’янця-Подільського Ніна Матвієнко відвідала село Голосків, де мешкає її двоюрідна сестра, яка для співачки була як матір.

Про співпрацю з благодійним фондом «МіСт» імені Михайла Савенка Ніна Митрофанівна відгукується дуже позитивно.

  • Це унікальний приклад. Я бачу скільки корисних справ робиться для вашого міста. І я переконана, що ваше місто цього варте.

І дійсно, співачці є з чим порівнювати, адже неодноразово її запрошували взяти участь у благодійних проектах, які потім використовувались недобросовісними людьми для власного збагачення.

  • Я це бачила, і одразу відмовлялась брати участь у таких заходах. А ту зовсім інший варіант, – запевняє жінка.

 

  • Під час виборів ми чули багато гасел. Але головними повинні бути «Працюй!», «Люби свою державу!», – переконаний Сергій Ісаєнко, президент благодійного фонду «МіСт». – До того ж люби не себе в державі, а державу в собі. І тоді зміни обов’язково почнуться.

Євгенія СОЛОВСЬКА.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар