Розчинитися в інтернет-просторі чи прогулятися Кам’янець-Подільським еколого-натуралістичним центром

Ранок тут розпочинається ще затемна. З нічного пасовиська повертаються коні, висвистує різнокольорове птаство, ретельно вичищаючи пір’ячко, з нетерпінням очікує на схід сонця молоденький віслючок…

Та ось загелготали гуси, прокукурікали підйом браві півні – на станції юних натуралістів розпочався новий день. За декілька годин сюди потягнуться ті, кому цікавий цей живий світ, поруч з яким відчуваєш тепло, радість, приплив якоїсь внутрішньої енергії.

Маленька ручка гладить лагідну щуриху Лариску, а хтось дивуватиметься розмаїттю рибного царства, лис Микита уважно приглядатиметься до відвідувачів, а дика козулька Найда довірливо позуватиме любителям екзотичних знімків.

І як було б чудово, якби з підопічними еколого-натуралістичного центру (ЕНЦУМ) подружилася дітлашня, яка в переважній своїй більшості розчинилася в інтернет-просторі, забувши геть про швидкоплинність часу.

Батьки школярів заклопотані роботою, але бабусі, дідусі, близькі сусіди (урешті-решт), старші брати, сестри могли б повести малюків на чарівний острівець захоплюючої природи, аби додати позитиву й безцінних емоцій дитячій душі.

Неважко, мабуть, й організувати сільську дітлашню (тим більше, що є шкільні автобуси) на подібні екскурсії заради урізноманітнення літнього відпочинку (одноразова поїздка до центру – всього лише крапля в системі виховання).

Та й дорослим, скажімо аграріям, власникам кафе-їдалень, просто пересічним громадянам, які викидають після святкових столів кілограми їстівних відходів, не завадило б проявити милосердя щодо «братів наших менших». Бо піклування, безпосереднє спілкування з ними дає можливість кожному з нас відчути себе людиною в повному розумінні цього слова.

Тож у зв’язку з цим гідним прикладом може слугувати систематична турбота про мешканців ЕНЦУМу директора «Українського кристалу» Володимира Юр’єва.

А поки що екологічною стежиною закладу щодня прогулюються малі Артемки, Владики й Ганнусі, щиро вірячи в те, що наш світ добрий завдяки сусідству з хвостатими улюбленцями.

Лариса МАСЛОВА.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар