МІЖ КЛАСОМ ТА ПІДВАЛОМ

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

Батьки школярів нервують з приводу можливого очного навчання з 1 вересня. Та хтозна, де дітям безпечніше… «У підвалі школи точно краще, ніж у коридорі вдома», «Школи стануть ціллю номер один і масовими могилами», – думки батьків щодо безпечності отримання знань кардинально розходяться. У соцмережах сперечаються про надійність підвалів, небезпеку великих шкільних вікон і ймовірність «прильотів» у навчальні заклади. Адже за час повномасштабного вторгнення ворог повністю зруйнував понад дві сотні шкіл України, ще більш як дві тисячі пошкоджені.

Тому й не дивно, що найактуальнішим питанням нового навчального року став вибір форми отримання знань. І чи сіли за шкільні парти 1 вересня діти, вирішували перш за все батьки.

цього приводу в Жванецькій територіальній громаді провели опитування. Більшість батьків висловилися за дистанційну форму навчання. Як повідомила нам начальник відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту Руслана Лоточинська, не дивлячись на те, що в деяких школах громади (до прикладу в Соколі) є безпечні укриття і батьки задоволені створеними умовами в захисній споруді школи, однак їхні серця стискаються від того, що вони не будуть поруч зі своєю дитиною в разі повітряної тривоги. «На їхню думку, вдома дітям буде безпечніше перебувати. Тож депутати сільської ради батьків підтримали і прийняли рішення, що всі навчальні заклади (а їх у громаді 6) перейдуть на дистанційку», – прокоментувала ситуацію Руслана Олександрівна. Так само в онлайн-режимі проходитимуть навчання і в 10 школах Гуменецької громади.

Змішану систему здобуття освіти обрали в Староушицькій селищній раді, де із чотирьох навчальних закладів 3 навчатимуться на денній формі, ще 1 – за змішаною системою. За цим же принципом пішла і Слобідсько-Кульчієвецька громада. Із 9 освітніх установ, які мають укриття, в трьох з них школярі здобуватимуть освіту очно, а в шести – за змішаною формою. В Орининській громаді в одному з освітянських закладів школярі навчатимуться за змішаною системою, у двох – очно, ще у двох – дистанційно. Із 23 загальноосвітніх закладів Кам’янець-Подільської міської ради лише 4 перейдуть в онлайн, а решта навчатимуться за змішаною формою.

Повністю на денній формі навчання перебуватимуть 3 школи Китайгородської громади.

Всього ж, за інформацією начальника управління забезпечення взаємодії з органами місцевого самоврядування, фінансів та соціально-економічного розвитку території райдержадміністрації Олександра Федика, на початок 2022-2023 навчального року у мережі закладів освіти Кам’янець-Подільського району планується функціонування 153 закладів дошкільної освіти, якими охоплено 6485 дітей та 136 закладів загальної середньої освіти, де навчається 25921 учень. У перші класи нового навчального року зараховано 2410 учнів.

Надія ЄРМЕНЧУК.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар