У ВІВТОРОК 14 ГРУДНЯ В РАЙОНІ ВШАНУВАЛИ ЛІКВІДАТОРІВ АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

14 грудня минуло 36 років, коли завершили зведення саркофагу над четвертим зруйнованим енергоблоком Чорнобильської АЕС. Цей день далекого 1986 року вважається завершенням першого етапу подолання наслідків аварії на атомній станції. Тому з 2006 року він став також днем вшанування учасників ліквідації наслідків чорнобильської катастрофи. А для ліквідаторів – це привід зустрітися, вшанувати полеглих і тих побратимів, здоров’я яких погіршене радіацією не витримало випробовування часом, ще раз відтворити в пам’яті ті героїчні події та й нагадати про себе і свої проблеми владі та суспільству.

Цього разу біля пам’ятного меморіалу, що навпроти ЦКМ «Розмай» по вул. Шевченка, зібралися небайдужі громадяни, серед яких чорнобильці Кам’янеччини, які об’єдналися в районну громадську організацію «Чорнобиль» (голова Микола Малайдах; його заступник Анатолій Маринюк). Люди з’їхалися зі всього району. Ні війна, ні зима, ні труднощі з електроенергією і транспортом не завадили їм пом’янути тих колег і товаришів, які вже не з нами. Адже та, майже виграна війна з мирним атомом, який враз вийшов з-під контролю, також мала свої бої, перемоги і поразки та, звісно, жертви. Було там і місце бойовому братству та міцній дружбі, без яких неможливо успішно виконувати завдання. Саме тому такі зустрічі важливі для Анатолія Колесніка (с.Врублівці), Миколи Барабаша (с.Ульянівка) і Петра Чорноуса (с.Устя). Вони знають цінність цих нечастих побачень з ким довелося пліч-о-пліч ризикувати життям.

Разом з чорнобильцями-ветеранами прийшли вшанувати їх (і живих, і мертвих) представники районної влади – заступник голови Кам’янець-Подільської районної ради Микола Жоган, перший заступник начальника управління соціального захисту населення Кам’янець-Подільського районної військової адміністрації Ірина Коваль, завідувач сектору з підтримки сім’ї та координації надання послуг Кам’янець-Подільської РВА Марія Мурава. Завітали до монументу покласти квіти і представники Староушицької громади.

З нагоди цієї події вручили від Кам’янець-Подільської районної ради і Кам’янець-Подільської РВА почесні грамоти ліквідаторам, відзначивши великий їх подвиг.

–             Ми в районній раді з 2006 щорічно відзначаємо цей день і допомагаємо чим можемо сім’ям чорнобильців. Сподіваюся, будемо робити це й надалі, – підкреслив заступник голови райради Микола Жоган.

– Нині, – повідомив голова районної ГО «Чорнобиль» Микола Малайдах, – у районі живе 363 ліквідатори. На жаль, з кожним роком нас стає все менше. Ось і цьогоріч померло двоє наших побратимів. Ще в районі є 55 вдів, чиї чоловіки брали участь у ліквідації аварії.

На жаль, соціальне забезпечення цієї категорії людей досить скромне. Так, за словами чиновниці РВА Марії Мурави, дитина ліквідатора напівсирота отримує усього 75 гривень на рік. Щоправда, гуманітарна допомога надходить від Кам’янець-Подільської районної організації Товариства Червоного Хреста України (голова Товариства Борилюк Євгенія Францівна). Як повідомив Микола Малайдах, нещодавно вони підтримали чорнобильців продуктовими наборами та засобами гігієни.

– Чимало ліквідаторів сьогодні на рівні з іншими захищають цілісність нашої країни. Не дивлячись на свій вік, – доєднується до розмови Анатолій Маринюк, – вони ведуть боротьбу із загарбником, бо інакше й бути не може. На жаль, маємо і втрати…

Тож вкотре схиляємо голови перед мужністю і стійкістю наших героїв, які не побоялися вступити в бій з ядерним атомом, а нині – з російським агресором.

Станіслав ОРЖЕХОВСЬКИЙ.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар