СЕРЦЕ ДО СЕРЦЯ

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

 

«Волонтери свідомо відмовляються від особистих амбіцій та піару, адже головне – спільна справа та результат. Перемога!», – саме такий уривок мала вступна промова перед документованою вдячністю місцевим волонтерським організаціям та шановним волонтерам. «Усі ці справи, які робляться від серця – завжди несуть за собою паростки всього найкращого. Це приклад, розуміння, підтримка. Така робота добровольцями виконується не примусово, вона відбувається за покликом душі, за покликом бачення загальнодержавної цілі та нашої Перемоги. Дійсно, ми маємо добровольців на фронті, тих, хто вкладає основне – своє життя. Ті, що не можуть бути там – спрямовують свої зусилля на підтримку тих, хто на фронті й не лише…», – зазначив заступник міського голови Мирослав Смотров та розпочав офіційну церемонію нагородження з нагоди Дня волонтера.
У свою чергу очільниця громадської організації «Жіноча сотня Кам’янець-Подільський» Діновська Лариса Петрівна ділиться: «Увесь світ допомагає нам у протистоянні з агресором. Був випадок, коли ми подали оголошення, що для плетіння кікімор нам потрібні зелені нитки (100 грам), люди аж з Канади відгукнулися. Щоправда, передача до нас йшла майже 2 місяці. Такий собі конвертик і 100 грам ниток. І знаєте, це неймовірно цінно, адже це допомога. Фінляндія також допомагає, пересилала готові сітки, нитки. Якось надійшло близько 300 кг. Наша команда працює щодня. Якщо офіс закритий, працюємо вдома. У нас в’яжуть шкарпетки, в якийсь момент потрапила нам в’язальна машина, ми навчили людину, тепер вона в’яже жилетки. Від лютого 2022 року ми співпрацюємо із мешканцями села Кормильче, що на Чемеровеччині, – неймовірно активні люди. Цю волонтерську команду очолює вчителька Інна. Один раз на тиждень вони приїжджають до нашої організації, беруть те, що потрібно для роботи, й безпосередньо працюють вдома».
Щодо співпраці з військовими, пані Лариса розповідає: «Наша організація діє ще з 2014 року. Зараз наша взаємодія з військовими базується на тому, що ми підтримуємо зв’язок і намагаємося виконувати їхні замовлення. Потім все необхідне вантажимо в бус і надсилаємо до пункту призначення, або ж хлопці особисто приїжджають до нас».
Такі історії надихають. Блиск в очах та гордість за своїх людей керують очільницею. Пані Лариса розповіла, що з 2015 року «Жіноча сотня» перебуває у проєкті «Маскувальна сітка для Армії руками волонтерів» – це всеукраїнський волонтерський рух із виготовлення маскувальних сіток для українських військових. Має багато осередків, деякі з них займаються й іншою діяльністю щодо підтримки армії, зокрема пошиттям одягу та збором різноманітної допомоги.
Близько 6 разів волонтерська організація «Жіночої сотні» номінувалася у «Волонтерській премії Євромайдан SOS» – волонтерська премія заснована громадською ініціативою «Євромайдан SOS» Центру громадянських свобод у листопаді 2014 року.
Головне завдання Волонтерської премії – підтримати волонтерський рух в Україні, показати суспільству його важливість та різноманітність, а також заохотити людей до суспільно корисних ініціатив.
Також ГО «Жіноча Сотня м.Кам’янець-Подільський» співдружать з українцями, що перебувають у таких країнах, як Іспанія, Італія, Польща, Фінляндія, Канада. Адже будь-яка допомога нині на вагу золота.
Лариса Петрівна ділиться, що часто не вистачає рук та донатів, тому «Жіноча сотня» радітиме, якщо місцеві мешканці долучатимуться до благодійної справи!
Небайдужість до чужої біди, співпереживання, особливий спосіб мислення. Це те, що гуртує волонтерів та веде їх вперед. Саме завдяки волонтерам сотні тисяч людей і тварин по всьому світу отримують необхідну допомогу.
Шанобливо свято у міському будинку культури завершилося розгорнутим прапором України!
Діана МАКАРОВА.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар