ВОЛОНТЕРІВ НАГОРОДИЛИ, ЗВІТИ ПЕРЕНЕСЛИ

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

Після більш ніж 3-місячної перерви, 29 червня, відбулася двадцята сесія Кам’янець-Подільської районної ради. Хоч на порядку денному було усього 17 питань, вони викликали досить жваве обговорення.

Перше, що зробили районні обранці, це визнали повноваження нових депутатів, які прийшли на зміну Олександру Савчуку (політична партія «За конкретні справи») і Лаймонасу Гурскісу (політична партія «За майбутнє»), котрі раніше вирішили покинути депутатські лави. Це відповідно Світлана Ромах (політична партія «За конкретні справи») і Валерій Пустильний (політична партія «За майбутнє»). Погодили депутати й побажання своїх нових колег працювати у комісіях: Валерій Леонідович увійшов до постійної комісії з питань будівництва, житлово-комунального господарства та розвитку спільної власності територіальних громад, торгівельного, побутового обслуговування, транспорту і зв’язку, а Світлана Адамівна очолила комісію з питань законності, правопорядку, співпраці з органами місцевого самоврядування і виконавчої влади, регламенту, депутатської діяльності, етики та засобів масової інформації, дотримання вимог запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. Правда, депутати не одразу пристали на пропозицію голови райради Михайла Сімашкевича, щоб Світлана Ромах автоматично замість Олександра Савчука очолила постійно комісію з питань законності. Але слова Михайла Євстафійовича, що це збереже вже вибудований баланс між політичним силами, врешті переконали районних обранців, і з третього разу рішення таки набрало достатню кількість голосів.

Згадали районні депутати і про полеглих героїв за свободу України. Рідним загиблих Романа Іваненка та Олега Войцехівського, яким присвоїли звання «Почесний громадянин Кам’янець-Подільського району» (посмертно), вручили ці відзнаки. Нагородили і волонтерів Кам’янеччини. Почесну медаль Кам’янець-Подільської районної ради отримали голови Гуменецької сільської ради Інна Абдулкадирова, Китайгородської сільської ради Юрій Безродний, міський голова Дунаєвець Веліна Заяць, депутати Кам’янець-Подільської районної ради: Хусейн Дукаєв, Аліна Костишина, Катерина Коломий, Вадим Сідлецький, Ігор Фурман, Сергій Гладиш, Володимир Барановський, Вячеслав Багрійчук і Віра Коваль, підприємці: Віталій Шатурський, Василь Маковський, Ольга Хмелюк, Микола Кононов і Вадим Керничний, добровольці ГФ з ОГП «Дністер» Віталій Пузир і В’ячеслав Федік та єпископ Кам’янець-Подільської дієцезії РКЦ Леон Дубравський. Також відзнакою Кам’янець-Подільської районної ради «За заслуги» нагородили голову районної організації ветеранів України Василя Ковальчука.

Приділила увагу районна рада і питанням судочинства. Депутати внесли зміни до районної програми забезпечення підтримання порядку в суді і передбачили новий проектор для навчання співробітників суду, щоправда, тільки у разі, якщо будуть зайві кошти, а Дунаєвецькому районному суду затвердили присяжних.

Стосовно ж фінансів, то для депутатів стало приємною новиною, що програма приватизації спільної власності територіальних громад району дала свої плоди. Інвестори зацікавилися складами в Кам’янці-Подільському, що по вулиці Івана Мазепи, а також аптеками в селах Сокіл і Велика Слобода. Тому начальник відділу з питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад виконавчого апарату Кам’янець-Подільської районної ради Світлана Вознюк озвучила пропозицію виділити 75 тисяч гривень на підготовку цих об’єктів до приватизації. Після певних дискусій, гроші депутати таки виділили.

Найбільше ж обговорення в депутатів викликали наступні три звіти: про виконання районної Програми регіонального продовольчого резерву в умовах військового стану на 2022 рік, про виконання Програми підтримки діяльності органів влади на 2022 рік і про хід виконання районної екологічної програми «Заліснення Кам’янець-Подільського району на 2022-2024 роки». Як розповів депутат Іван Громик, відповідальні особи райдержадміністрації до цих пір не надали документів для звіту, тому він запропонував заслухати їх на наступній сесії. На що присутній на засіданні голова районної військової адміністрації Олександр Анур’єв відповів, що оскільки в умовах військового стану дві перші програми він сам затверджував, то й сам прийняв звіт про їх виконання. У свою чергу заступник голови райради Микола Жоган відреагував, що бюджет в 2022 році приймався Кам’янець-Подільською районною радою, тож депутати мають право заслухати і звіти за цими програмами. Врешті народні обранці проголосували перенести ці питання на наступне засідання.

Також Іван Громик повідомив загалу, що на електронну пошту Кам’янець-Подільської районної ради прийшов лист від Державної аудиторської служби, в якому аудитори розповіли про порушення, котрі вони виявили під час перевірки витрат райвійськадміністрації за минулий рік, і запропонував його озвучити. У ньому аудитори звинувачують РВА у порушеннях при видачі гуманітарної допомоги. Зокрема, за їх словами, неможливо ідентифікувати осіб, які отримали допомогу та доцільність їм її видачі. Також не відповідає фінансовій дисципліні процедура закупівлі одягу та взуття для добровольчих з’єднань району. Перевіряльники також написали, що вони звернулися щодо порушень з відповідними заявами до правоохоронних органів. Олександр Анур’єв у відповідь заявив, що видавати гуманітарну допомогу на початку повномасштабної війни так, як вимагає закон, було неможливо, а стосовно одягу і взуття для добровольчих формувань, то в адміністрації використовували кошти, які були на благодійному рахунку, а не на загальному. Ще голова райвійськадміністрації оголосив, що вже звернувся до суду на дії аудиторської служби.

Наостанок районна рада розглянула три звернення до центральних органів влади. Одне від політичної партії Європейська солідарність про недопущення повернення перевірок малого і середнього бізнесу. Два – від політичної партії ВО «Батьківщина»: про недопущення перевірок і збільшення оподаткування під час війни малого і середнього бізнесу та про недопущення підвищення тарифів на електроенергію для населення. Ні за одне з них депутати не проголосували. Вирішальними тут стали слова депутатки і голови фракції політичної партії «Слуга народу» Ніни Скавренюк, яка переконала більшість присутніх обранців, що для перемоги і відбудови країни необхідно більше коштів, які десь потрібно брати.

– У мене двоє синів воює, я вже рік ходжу до костелу й іноді підвожу на своєму автомобілі пенсіонерів, які кажуть, що заради перемоги вони готові навіть відмовитись від своїх пенсій. Треба себе обмежити, нема іншого шляху перемогти росію, – заявила вона.

Станіслав ОРЖЕХОВСЬКИЙ.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар