З УКРАЇНОЮ В СЕРЦІ
Про надання медичної допомоги на Хмельниччині в стані війни, говоримо з Андрієм КЛАНЦОЮ, кардіохірургом, директором КНП «Хмельницький обласний серцево-судинний центр», депутатом обласної ради, секретарем постійної комісії з питань охорони здоров’я.
– Андрію Івановичу, як працюють медики Хмельниччини в умовах війни?
– Медичні працівники Хмельниччини, я впевнений, як і всі українці, мобілізувалися і гідно виконують свої обов’язки. Дещо змінився режим роботи, адже за наказом Міністерства охорони здоров’я, в усіх медичних закладах України тимчасово припинена планова госпіталізація.
Якщо говорити про КНП «Хмельницький обласний серцево-судинний центр» – заклад працює в посиленому режимі. Продовжуємо цілодобово, в повному обсязі надавати невідкладну кардіологічну допомогу. Щодоби приймаємо в середньому 5 пацієнтів з гострими інфарктами міокарда, яких машини швидкої допомоги доправляють до нас зі всієї області.
Також у повному обсязі надаємо амбулаторно-поліклінічну допомогу мешканцям краю. Для біженців, які вимушено переселилися з зони бойових дій, в закладі організовано пункт оперативної консультативної та амбулаторної допомоги з приводу серцево-судинних захворювань.
Поза основним прийомом, наші фахівці надають оперативну консультацію за телефонами: кардіолог – (096) 04 570 40; кардіохірург – (096) 04 571 80.
– Яка ситуація з медикаментами?
– Наразі, медичні заклади забезпечені усім необхідним. Як депутат, спільно з головою Хмельницької обласної ради Віолетою ЛАБАЗЮК, працюємо над додатковим забезпеченням комунальних закладів області для надання всебічної допомоги нашим мешканцям і нашим захисникам.
Кілька днів тому, завдяки зв’язкам з колегами і волонтерами з Польщі, медичні установи Хмельниччини отримали великий вантаж гуманітарної допомоги: медикаменти різного призначення, перев’язувальні матеріали, засоби для індивідуального захисту, гігієни, антисептичні засоби, медичні ранці невідкладної допомоги, хірургічні інструменти.
– Як лікар, що Ви можете порадити нині українцям?
Насамперед – зберігати спокій. Зрозуміло, що під час війни це робити непросто. Але потрібно. Адже нервове виснаження і постійний стрес – одна з основних причин погіршення здоров’я. Це особливо актуально в разі серцевого нападу або загострення перенесених раніше кардіологічних захворювань.
При симптомах гострого кардіологічного стану, таких як: біль у грудях, що не зникає понад 20 хв. після прийому ліків; біль між лопатками; відчуття болю у лівій руці та нижній щелепі; задишка, пітливість; запаморочення – не зволікайте і телефонуйте 103.
Важливо пам’ятати: після фази гіперактивності, у якій ми перебували весь день, цілком закономірно настає фаза стабілізації, а потім – виснаження. Аби не дійти до останньої фази, треба почати вчасно піклуватися про себе. Треба робити все, що можливо, щоб хоч на якийсь час «відключатися». Адже, якщо після фази виснаження доведеться знову реагувати, нервова система може не витримати навантаження.
Тому в нинішній ситуації надзвичайно важливо не панікувати, а акумулювати свої сили для підтримки родини та країни.
Зберігайте спокій і будьте мужні. Ми на своїй землі. І перемога буде за нами!
З Україною в серці, ваш Андрій КЛАНЦА!