МИ ВДОМА – В УКРАЇНІ

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

З 1 по 12 серпня на базі Староушицького ліцею в рамках швейцарсько-українського проєкту DECIDE Summer Clubs «Ми вдома – в Україні» працював дитячий літній клуб «DECIDE Summer Clubs» (за підтримки Embassy of Switzerland in Ukraine). У роботі клубу взяли участь діти ВПО із Харкова, Херсона, Києва, Миколаєва та місцеві школярі.

Протягом 10 днів вихователі намагалися аби всі заходи були наповнені патріотичним змістом, популяризували здоровий спосіб життя, підтримували прагнення дітей до творчого та інтелектуального розвитку. Ми переконані, що успішні діти стануть рушієм розвитку України в майбутньому. Наші педагоги кожен день урізноманітнювали тренінгами з ОДГ/ОПЛ, квестами, майстер-класами, зустрічами з науковцем та працівниками пожежної частини Староушицького підрозділу ДСНС, екскурсіями до Бакотського скельно-печерного монастиря, народного музею історії села Чабанівка, туристичними походами на Високу гору та Лисий горб, конкурсами, розважальними вікторинами, спортивними змаганнями.

Надовго запам’ятався дітям майстер-клас з малювання кавою, який провели члени ГО «Територія» та БФ «Рокада» у мистецькій резиденції «Бакота Хаб». Чудовий аромат кави додав дитячим малюнкам багато позитивних емоцій. Модераторами занятть стали талановиті майстри Антоніна Козак, Ірина Гнезділова та Аліна Олейнік.

Діти мали змогу поринути у світ філологічних цікавинок. Пан Денис Цуріка, науковець з Києва, розповів їм про історію кирилиці, козацький скоропис та розкрив магічні секрети української абетки. Він подарував для нашого ліцею набір книг «Українська абетка» з 4 частин з розмальовками та прописами, за що ми щиро вдячні! Адже наше слово – наш скарб, наш генетичний код, наша гордість!

Під час майстер-класу з традиційного українського розпису фарбами на камінцях у резиденції ТІЦ «САНТА БАКОТА» талановита сім’я Адріани Вітер разом із вихованцями літнього клубу створили квітку життя. Захід проходив у рамках пітчингу в Хмельницькій області за підтримки проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості (SC3)», що співфінансується Європейським Союзом та Британською Радою в Україні в партнерстві з ГО «Молодіжна платформа».

Цікавими та пізнавальними були відвідини місцевої трав’ярні сім’ї Прудивусів – місце неймовірних ароматів. Микола Петрович з радістю пригостив усіх смачним морсом та поділився цікавинками свого сімейного бізнесу. Ми вдячні Миколі Петровичу за цікаву екскурсію, надихаючі історії та щиру гостинність. Пишаємося такими односельчанами та бажаємо цій працьовитій родині процвітання й добробуту.

Зі свого боку педагоги Староушицького ліцею не можуть стояти осторонь викликів, з якими зіштовхнулася наша країна, і щиро прагнуть допомогти дітям, які змушені були покинути рідні домівки, рятуючись від збройної агресії росії. Водночас ми відкриті до нових ідей. Сподіваємось, попереду на нас чекає участь іще в багатьох цікавих проєктах.

Лариса ЛЕВКО.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар