Торік на Кам’янеччині за сприяння служби зайнятості знайшли роботу 727 осіб

Державна служба зайнятості є посередником на ринку праці між роботодавцем та шукачами роботи. Співпраця з роботодавцями допомагає спрогнозувати ситуацію на ринку праці, повернути до продуктивної зайнятості безробітних. Саме роботодавці в сучасних умовах є домінуючою силою на ринку праці, вони розвивають економіку, наповнюють бюджет, створюють нові робочі місця. Взаємодія служби зайнятості з роботодавцями в сучасних умовах – основа позитивного вирішення проблеми зайнятості.

Протягом січня-грудня 2018 року послугами Кам’янець-Подільської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості скористалися 488 роботодавців. З початку року до Кам’янець-Подільської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості подано 1748 вакансій.

Ситуація на ринку праці району характеризується постійним попитом на працівників сфери торгівлі та послуг (продавець продовольчих товарів, продавець непродовольчих товарів, кухар, охоронник); робітників з обслуговування, експлуатації та контролю за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин; кваліфікованих робітників з інструментом тракторист-машиніст с/г (лісогосподарського) виробництва, тракторист, водій автотранспортних засобів, столяр, слюсар-ремонтник, швачка). Крім того, є потреба в робітниках найпростіших професій — підсобні робітники, прибиральники, двірники, вантажники та інші.

Середня заробітна плата на 1 вакансію становила 4865,10 грн. Найвищий рівень заробітної плати пропонували на ПП «Аграрна компанія 2004» (столяр, слюсар-інструментальник), ПП «Авант-Агро» (інспектор з кадрів, системний адміністратор, тракторист, механік, пекар, охоронник).

Найбільшу кількість вакансій протягом січня-грудня 2018 року подавали: філія “Птахофабрика “Авіс” ПАТ “Агрохолдинг Авангард», ТОВ «Промтехнтранс», ПП «Авант-Агро», ТОВ «Кам’янець-Подільський м’ясокомбінат», філія “Кам’янець-Подільська” ТЗОВ СГП «НІБУЛОН», філія “Мрія” ТЗОВ СГП «НІБУЛОН».

За сприяння служби зайнятості з початку 2018 року працевлаштовано 727 осіб з числа безробітного населення, з них 255 осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні у працевлаштуванні.

З метою підвищення конкурентоспроможності громадян на ринку праці служба зайнятості велику увагу приділяє професійній підготовці, перепідготовці або підвищенню кваліфікації незайнятого населення. Так, торік проходили навчання 313 осіб. Було організовано підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації безробітних на замовлення 95 підприємств міста й району. Виплату допомоги з безробіття для організації підприємницької діяльності отримали 5 осіб (з числа безробітних).

З початку року в тимчасових роботах взяв участь 181 безробітний, у громадських роботах на територіях Довжоцької, Орининської, Китайгородської сільських та Староушицької селищної рад – 17 осіб. Фінансування організації громадських робіт здійснювалося  пропорційно рівними частинами (по 50%) за рахунок коштів місцевих бюджетів та Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у сумі 21,43 тис.грн. Інші роботи тимчасового характеру організовувались на 19 підприємствах міста та району (ТОВ «Промтехнтранс», ТДВ «Адамс», ТОВ «Електротерм», ДП «Авангард» АГРО ПАТ «Авангард», ВК «Спецрембуд», ТОВ «МаксФарм», ТЗОВ Фірма «Династія»).

Упродовж січня-грудня 2018 року Кам’янець-Подільською районною філією Хмельницького обласного центру зайнятості прийнято рішення щодо  відшкодування компенсацій ЄСВ по 9 ПОУ району, на яких створено 18 робочих місць. За працевлаштування зареєстрованої безробітної з числа внутрішньо переміщених осіб ПП «М’ясні традиції» надано можливість отримання компенсації витрат на оплату праці зазначеної особи на умовах строкового трудового договору.

До відома: за станом на 1 січня актуальними залишаються 25 вакансій. Серед них – бухгалтери, водії автотранспортних засобів, продавці продовольчих (непродовольчих) товарів, слюсарі-ремонтники, підсобні робітники, слюсарі з ремонту колісних транспортних засобів, охоронники.

Аліна СЛОБОДЯН, директор Кам’янець-Подільської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості.

 

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар