ЛЕСИНЕ ДУХОВНЕ КОЛО

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

Таке коло тепер існує у нас, на Поділлі. До нього увійшли письменники та журналісти, краєзнавці та майстри народної творчості, артисти, художники та громадські діячі. Це ті, які стали лауреатами першої Краєвої премії імені Лесі Українки, приуроченої 150 роковинам від дня народження великої доньки українського народу.

Усі вони зібралися 26 лютого у конференц-залі Хмельницької міської ради. Тут панувала атмосфера особливого напруження та особливої урочистості. Адже до нагородження було представлено п`ятнадцять подолян, чиїми здобутками пишається наша область, ті, хто піднімає дух нації, її волю, здоров`я. Звертаючись до присутніх, керуюча справами міської ради Юлія Сабій відзначила, що творці духовного слова продовжують у своїх серцях нести дух Лесі, розкривають велич Лесиної душі новому підростаючому поколінню, виховуючи у них полум`яним словом дух патріотизму.

Кожний з представлених до нагороди мав нагоду висловити свою думку, подякувати за зворушливий захід. Адже багато хто вперше отримав таку премію за багаторічну творчу діяльность. Завдяки меценату, поету і журналісту, голові «Українського клубу» Нетішина Миколі Радиці відтепер це стало можливим. Він очолив жюрі премії і став її співзасновником. До нього приєдналися і голова Хмельницької обласної організації ВГО «Український клуб», поет Володимир Олійник, голова Кам`янець-Подільської міської організації «Український клуб», журналістка, перекладачка, поетеса Юлія Лискун. Саме організатори «Українського клубу», біля витоків якого ще сто років тому стояла й сама Леся Українка, створили зворушливе свято для творчої інтелігенції. Ще одним меценатом свята став і депутат Хмельницької обласної ради Сергій Іващук.
Серед лауреатів премії – наш кам’нчанин, член «Українського клубу», художник і поет Микола Панасюк та почесний член нашого клубу, літературознавець, лауреат премії ім. Василя Баженова, хмельничанин Віталій Матеуш.

Це про Поділля колись сказала Леся: «Красо України, Подолля!». Так, його краса, його окраса – це талановиті люди. Відтепер це велике духовне Лесине коло ширитиметься з року в рік. Бо як сказав поет Володимир Олійник:

Із нами світлий Лесин дух,
Могуть Тарасова із нами.
За нами вже прозрілі йдуть,
Неоскверненними шляхами.

Юлія ЯВОРСЬКА-ЛИСКУН, голова Кам`янець-Подільської міської організаці ВГО «Український клуб», журналістка, перекладачка, поетеса, співзасновниця премії ім. Лесі Українки.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар