Коли старість не є одинокою

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

16 серпня в сесійній залі районної ради відбулося спільне засідання президії районної ради організації ветеранів України і постійної комісії районної ради з питань освіти, культури, сім’ї, молоді, спорту, туризму, охорони здоров’я і соціального захисту населення. У зустрічі взяло участь і керівництво району.

На порядок денний було винесено п’ять питань. Так, про стан обслуговування пенсіонерів та самотніх непрацездатних громадян соціальними службами територіального центру Кам’янець-Подільської райдержадміністрації доповів його директор Павло Довгопол. Він ознайомив присутніх із основними завданнями, проблемами та діяльністю центру, повідомив, що за станом на 1 липня цього року, на території Кам’янець-Подільського району проживає 3754 одиноких громадян, з яких 306 інвалідів. Відділеннями соціальної допомоги вдома надано підтримку 1035 особам, відділеннями стаціонарного догляду для постійного проживання в с.Жванець та смт Стара Ушиця – 9 та 28 людям відповідно.

Павло Григорович відзначив і непросту працю соціальних працівників. Зокрема, у відділенні соціальної допомоги вдома працює 51 соціальний робітник. Навантаження на одну робочу одиницю становить 21-22 особи при нормі в 9-12 громадян. Також він поінформував, що вже за І півріччя цього року територіальним центром було надано 51 вид соціальних послуг.

Про роботу будинків-інтернатів для громадян похилого віку та інвалідів доповідали директори Китайгородського будинку-інтернату Наталія Базюк, Довжоцького –  Галина Желізник та Мілівецького будинку-інтернату Іван Прокопов.

Присутні поцікавилися в доповідачів, чи вистачає фінансування для утримання таких осіб, чи належно їх доглядають, чи мають вони все необхідне і чи в достатній мірі надається медична допомога тощо. Щодо останнього, то усі керівники вищезгаданих установ відзначили, що із підняттям цін на медикаменти виникла проблема із запасом необхідних ліків. Що стосується харчування й догляду, то ніяких особливих проблем не виникає, адже чи не в кожному будинку-інтернаті є своя городина, запаси на зиму. Та й благодійники не забувають їх. Доповідачі неодноразово відзначали значну підтримку народного депутата Володимира Мельниченка, голови районної ради Віктора Кривака, голови райдержадміністрації Василя Сукача, його першого заступника Маріанни Великохатько, депутата Володимира Федорчука.

З-поміж іншого президія вирішила надати матеріальну допомогу дружині покійного голови районної організації ветеранів Антона Малика Олені на часткове відшкодування витрат зі встановлення пам’ятника на його могилі. Також була підтримана пропозиція щодо відкриття рахунку районної організації ветеранів у Кам’янець-Подільському відділенні ПриватБанк для залучення благодійних внесків на розвиток ветеранського руху Кам’янеччини.

Під час зібрання було оприлюднено інформацію про участь районної організації ветеранів у всеукраїнському конкурсі ветеранських організацій, який проходив впродовж січня-серпня 2017 року. Так, переможцем конкурсу в районі визначено Кам’янську первинну ветеранську організацію. Відповідне подання буде направлене в обласну раду організації ветеранів України. Загалом, план роботи ради районної організації ветеранів на ІІ півріччя було успішно затверджено.

                                                                                                                                                                                                                                               Ольга ОЛІЙНИК.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар