Сумлінність та відповідальність – у спадок від батька
Коли в далекому 1975 році у селі Грушка постало питання про обрання нового голови сільської ради, вибір громади упав на 26-річного керівника місцевого ССТ Сергія Тимчука. Ще б пак: молодий, енергійний, сумлінний та відповідальний, сміливо приймає виважені рішення, завжди турботливо ставиться до людей, багато робить для розвитку кооперативної торгівлі в регіоні.
У своєму виборі сільчани не помилилися. Менше ніж за рік сільська рада за усіма показниками соціально-економічного розвитку виборола друге місце серед майже півсотні сільрад Кам’янеччини, за що її навіть преміювали мотоциклом. Щоправда, користувався ним Сергій Тимчук недовго, адже був обраний головою колгоспу сусіднього села Нефедівці. Відтак талант неперевершеного організатора-аграрія спрацював сповна і на цій та інших керівних посадах, а у 1990 році мешканці Кам’янеччини довірили йому представляти їх інтереси у Верховній Раді України першого демократичного скликання.
Але символічним стало те, що рівно через чотири десятиріччя крісло очільника тієї ж Грушківської сільської ради знову посів… Тимчук. Щоправда, молодший, Анатолій. Ветеринарний лікар і викладач фізичного виховання за фахом, кандидат у майстри спорту з тхеквондо, на рахунку якого, як колишнього тренера, не один десяток юних вихованців, що прославляли і прославляють нашу країну на світових спортивних аренах, майстрів і кандидатів у майстри спорту. Успадкувавши від батька сумлінність та відповідальність, Анатолій Сергійович усім серцем вболівав за рідне село, чимало зусиль докладав для його процвітання, поліпшення добробуту своїх земляків. Його невтомна кропітка праця також заколосилася щедрою нивою успіху.
Тож не дивно, коли створювалася ОТГ Староушицької селищної ради, до якої входила і Грушківська громада, виборці більшістю голосів із семи претендентів (майже усі були мешканцями Старої Ушиці) на посаду голови віддали перевагу саме Анатолію Тимчуку.
З того часу минуло два роки. Звісно, термін не тай уже великий, щоб можна говорити про кардинальні зміни в усіх 9 населених пунктах, які об’єдналися із Старою Ушицею, проте вони помітні.
З чого розпочинали. Насамперед, спільно з новообраним депутатським корпусом було розроблено комплексну програму розвитку ОТГ, у якій основний акцент зроблено на наповнення місцевого бюджету, кошти якого спрямовані на вирішення конкретних проблемних питань населених пунктів об’єднаної територіальної громади. Важливим стало питання модернізації інфраструктури сіл, а саме – реалізація ряду проектів з будівництва та капітального ремонту сільських доріг, освітлення вулиць, облаштування належним чином полігонів твердих побутових відходів, забезпечення постійного прибирання вулиць та їх озеленення.
І вже нині Староушицька ОТГ конкретними справами доводить, що процес децентралізації проходить успішно. Скажімо, не один рік мешканці Старої Ушиці мали проблему із забезпеченням їх питною водою. Анатолій Тимчук розповідає, її вирішення розпочали з реформування комунального підприємства «Відродження», забезпечення його необхідною технікою та матеріалами. Як результат, ним вже здійснено капітальний ремонт селищного водогону, прокладено близько 4 кілометрів нових труб, відповідні ремонтні роботи проведено на водонасосній станції, артезіанській свердловині № 5, встановлено вузол обліку води, облаштвано зони санітарної охорони тощо.
На особливому контролі очільника ОТГ, депутатського корпусу – ремонт сільських доріг. Що спромоглися зробити за неповних два роки: 700 метрів асфальтівки прокладено у Старій Ушиці, капітально відремонтовано асфальтобетонне дорожнє покриття за напрямом Нефедівці – Подільське, довжиною 2,7 км, ямкові та поточні ремонти вулиць проведено у Нефедівцях, Рункошеві, Старій Ушиці, інших населених пунктах.
Керівництво громади приділяє значну увагу розвитку відновлювальних джерел електроенергії. Так, компанія ТОВ ЕКО-ФОТУРЕ «Стара Ушиця» побудувала на теренах громади сонячну електростанцію на 10 гектарах земель, непридатних для ведення сільськогосподарського виробництва, із потужністю 10 МВт. Тривають роботи щодо встановлення сонячних батарей на іншій п’ятигектарній площі, у перспективі – ще 50 гектарів під сонце. А це – нові робочі місця, додаткові надходження коштів до селищного бюджету.
Завдячуючи тісній співпраці громади і народного депутата VII та VІІІ скликань Верховної Ради України Володимира Мельниченка, весною поточного року залучено кошти субвенції із державного бюджету на соціально-економічний розвиток окремих територій, частина яких була спрямована на ремонт актової зали Староушицького ліцею. Вартість робіт склала 489 тис. 686 грн, в тому числі близько 3 тис.грн бюджету селищної ради.
У зв’язку з новою освітньою реформою, дефіцитом субвенції на освіту в ОТГ проведено оптимізацію освітньої мережі. Наразі тут залишилося 3 ліцеї. Як зауважує Анатолій Тимчук, така реорганізація позитивно вплинула на якість навчання дітей. А все завдяки тому, що селищна рада придбала два нових шкільних автобуси. За рахунок коштів місцевого бюджету в ліцеях регулярно поновлюються новітні дидактичні матеріали, закуплено мультимедійне обладнання, для кабінетів природничо-математичного напряму – ноутбуки, проектори, мультимедійні дошки, комплекти спортивного інвентаря, ведеться заміна вікон, дверей, модернізація системи опалення. За стандартами НУШ укомплектовані перші класи.
Староушицька ОТГ взяла участь і в програмі U-LEAD з Європою в рамках проекту щодо створення центру надання адміністративних послуг. Сьогодні готова проектна документація щодо капітального ремонту приміщення, де буде розміщено ЦНАП. Також завершено підготовку кімнат для поліцейської дільниці.
Одним із пріоритетних напрямів діяльності Староушицької ОТГ є розвиток туризму. І тут з ініціативи Анатолія Сергійовича вже є чимало цікавих напрацювань. Зокрема, староушичани виграли міні грант для втілення у життя проекту «Створення умов для розвитку сільського «зеленого» туризму в Староушицькій громаді». Фінансування програми відбудеться за рахунок коштів фонду «Освіта для демократії». Слід додати, що до реалізації заходу активно долучилися вихованці місцевих ліцеїв, котрі зібрали багато інформації про місця на території громади, з якими пов’язані історичні, культурні події, є привабливими природними об’єктами, котрі зможуть стати потенційно туристичними. Також нещодавно Анатолій Тимчук долучився до підписання меморандуму із запуску кластерної ініціативи «Дністер 1362», що об‘єднає владу, бізнес та громади з метою розвитку туризму на річці Дністер.
…У народі кажуть, що ніщо так не прикрашає людину, як добрі справи, творчі успіхи та життєві перемоги. Це – аксіома. Як і те, що людські вчинки і трудова діяльність завжди виокремлюють особистість з-поміж інших. І хоча Анатолію Тимчуку немає ще й сорока, він конкретними діями, сумлінністю, прагненням дослухатися до кожного, доброзичливістю, любов’ю до рідного краю зумів заслужити повагу і довіру громади. А з таким керманичем, флагманом змін вона має гарну перспективу на майбутнє.