МАТАХ – ОБІД ЛЮБОВІ

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

28 червня в Кам’янці-Подільському відбулося урочисте богослужіння з приводу вшанування ікони Вірменської Божої Матері. Вже восьмий рік збираються тут віруючі з часу відновлення у башті святого Стефанія служби й освячення цього сакрального місця молитви.

Молитовну процесію провів голова Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви єпископ Маркос, котрий прибув з Києва. Сюди з`їхалися вірмени майже з усієї України, бо відвідувати такі урочистості – поважний обов`язок віруючих вірмен-християн. Кам`янецька община – невелика, у нас мешкає біля тридцяти сімей. «А ось у Харкові, – розповідає переселенець Нурік Манасян, котрий тепер тимчасово оселився в Коломиї і також завітав до нашого міста, – нараховується близько 24 тисяч вірмен! Ми маємо міцну спільноту, але коли відбуваються подібні урочистості в інших містах, за можливості обов`язково їх відвідуємо».

Хоча службу проводили духовні отці старовірменською мовою, кожний з віруючих досить добре розумів суть сказаного. Бо жити за правами совісті й віри – це першочерговий обов`язок. Певно тому на Майдані в 2014 році першим загинув саме вірменин, і при обороні Харкова першим загиблим героєм-танкістом також був вірменин. Чистота душі та помислів, породжені вірою, зобов`язують цей народ не лише носити вишиті українські сорочки, а й у відповідальний час віддати своє життя за волю Вітчизни.

Цього дня після служби традиційно відбувся матах – обід любові.

Юлія ЛИСКУН.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар