У НОВИЙ РІК БЕЗ БЮДЖЕТУ
Ні в четвер 23, ні в п’ятницю 24 грудня не вдалося міському голові Михайлу Посітку продовжити 16 сесію Кам’янець-Подільської міської ради, щоб прийняти бюджет на новий 2022 рік. Обидва рази не було достатньо голосів для початку засідання. Депутатська група «Ми Кам’янчани» і більша частина фракції «Слуга Народу» не прийшли.
Чим загрожує місту неприйняття основного фінансового документу пояснила начальник фінансового управління міськради Оксана Гут. За її словами в такому разі фінансування здійснюватиметься відповідно до бюджету минулого року: 1/12 минулорічного кошторису щомісяця виділятиметься на фінансування захищених статей – зарплату і комунальні послуги. Порівнюючи з бюджетом за 2021 рік, щомісячно на ці цілі виділятиметься приблизно 66 млн грн, однак цих коштів, з урахуванням підвищення мінімалки і вартості на енергоносії, явно не вистачить. Як мінімум потрібно буде 68,7 млн грн в місяць, не кажучи вже про інші незахищені виплати, як от дитяче харчування, інші пільги, додаткові гроші медицині на боротьбу з пандемією тощо.
Згодом речники опозиційної частини міськради Василь Кобильник і Сергій Самсонюк пояснили свою позицію в інтерв’ю ведучій кам’янецького телебачення Інні Дорогій. Головна причина їхнього демаршу це те, що міська влада не хоче прислухатися до вимог опозиції, в яку наразі входить більшість депутатів. Нагадаємо про які вимоги йдеться: поставити на голосування пропозиції від опозиційних депутатів, обрати секретаря міськради, а для цього провести позачергову сесію, на якій розглянути ще й запропонований бюджет. Стосовно ж майбутнього кошторису, то опозиціонери вважають, що його потрібно ще доопрацювати та більш детально виписати видатки. А в його неприйнятті вони нічого страшного не вбачають, адже фінансування захищених статей буде здійснюватись попри все.
Міський голова Михайло Посітко не втрачає надії на досягнення компромісу, тому на ранок 28 грудня він призначив погоджувальну раду за участі депутатів усіх фракцій міської ради. Однак і вона не відбулася – прийшли тільки депутати від ВО «Свобода». Щоправда, цього дня для роботи 16 сесії зареєструвалося 22 місцевих обранці. Здавалося, справа зрушить з місця, але й цього разу більшість відмовилась розглядати запропоновані міською владою питання, зокрема і бюджет. Головний аргумент опозиції в тому, що їхні вимоги не виконуються, а проєкт бюджету недостатньо опрацьований, аби виносити його на розгляд. Майже годину депутати присвятили взаємним звинуваченням і з’ясуванням відносин.
Попри це міський голова здійснив ще дві спроби зібрати депутатів і обидва рази невдало. Перший раз у середу, 29 грудня, йому вдалося навіть назбирати необхідну кількість голосів для початку засідання, але далі робота не пішла. Міська рада навіть не проголосувала про включення нових питань у порядок денний 16 сесії, а потім депутати від фракції «Слуга Народу» Сергій Самсонюк (в знак протесту, що йому не дали виступити) і Оксана Сидоренко покинули залу, і голосів знову забракло для продовження пленарного засідання. Наступного разу в четвер, 30 грудня, зібралось лише 15 депутатів з необхідних для початку роботи 20. Представник опозиції голова фракції «За Майбутнє» і за сумісництвом директор департаменту економіки та розвитку інфраструктури міста Майя Гурська пояснила причини ігнорування засідань депутатами об’єднання. За її словами, міська влада не йде на співпрацю з опозицією і перш за все не ставить пропозиції їхніх депутатів в порядок денний. На що Михайло Посітко відповів, що не можна ставити в залежність від своїх політичних амбіцій благополуччя міста на наступний рік. Також Михайло Володимирович зачитав звернення міської влади до голови Хмельницької обласної державної адміністрації Сергія Гамалія, де описав в якій ситуації опиниться місто у разі неприйняття бюджету на 2022 рік. Міський голова також подякував усім, хто прийшов на пленарне засідання, поздоровив з майбутніми святами і попрощався до наступного року.
Станіслав ОРЖЕХОВСЬКИЙ.