ЯК ЗАВЖДИ… ОГОЛОСИЛИ ПЕРЕРВУ

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

На понеділок, 12 липня, міський голова Михайло Посітко скликав 13 позачергову сесію Кам’янець-Подільської міськради. На пленарне засідання зібралося трохи більше двох десятків із 38 депутатів. Мабуть, виною тому не тільки політичні розбіжності, що постійно стають на заваді роботи цього скликання міської ради, але й період літніх відпусток, який покликав багатьох народних обранців на відпочинок.

На порядку денному було усього 5 питань. Прикро вкотре про це казати, але знову не обійшлося без суперечок і взаємних звинувачень. Словом, більше ніж півтори години знадобилося міським обранцям розглянути 4 з 5 питань порядку денного, і тільки одне з них в результаті знайшло підтримку. Йдеться про вимогу хмельницького обласного представництва Держаудитслужби зменшити бюджетні асигнування на освіту в розмірі 2 млн 280 тис.грн. Сума виникла після ревізії службою Управління освіти і науки міськради, яка виявила нецільове використання коштів у вищезазначеному розмірі. Нестачу пропонується покрити за рахунок резервного фонду бюджету громади.

Питання про затвердження Положень про місцеві податки і збори на території Кам’янець-Подільської міської територіальної громади, попри те, що воно детально обговорювалося до того в комісіях і майже годину під час понеділкового засідання, не набрало достатньої кількості голосів. Головний аргумент народних представників з депутатського об’єднання «Ми Кам’янчани», які не підтримали проект запропонованого рішення, те, що вони не були в достатній мірі включені в його підготовку.

Також не набрали достатньої кількості голосів земельні питання, які стосуються недобудованого приміщення по вулиці Соборній, що знаходиться поруч з приміщенням «Укрпошти», навпроти будинку міськради. А до анонсованого рішення про початок відновлення аварійного будинку по Нігинському шосе, 1а, квартири, які за задумом міської влади, мали б надати вимушеним переселенцям зі Сходу, черга навіть не дійшла. Перед його розглядом міський голова Михайло Посітко оголосив перерву для консультацій, які нічим не увінчалися. Тож міський очільник вирішив зробити перерву в роботі сесії на невизначений термін.

Разом з тим на пленарне засідання завітали жителі села Зіньківці з проханням до міської влади відновити курсування «маршрутки», відремонтувати дорогу і переїзд, які з’єднують село з містом, а також роботу ФАПу. У відповідь представники влади пообіцяли негайно зайнятися відновленням транспортного сполучення з містом і роботи сільського ФАПу. Стосовно ж доріг, то за наявності коштів теж візьмуться за ремонтні роботи.

Не обійшлося тут і без суперечки. Міський голова Михайло Посітко і депутати (його прихильники) звинуватили опонентів в тому, що через них на минулій сесії не було затверджено програму розвитку комунального транспорту в місті, тоді б проблеми з транспортним сполученням вирішувались набагато швидше і на користь громади, зокрема в і с. Зіньківці. На що голова депутатського об’єднання Василь Кобильник апелював, що раніше «маршрутка» їздила в Зіньківці і без такої програми, а місто і так має багато кредитів.

Продовження сесії відбулося тільки за декілька днів – 15 липня. З початку засідання міський голова Михайло Посітко оголосив про те, що в нього є заява депутата Андрія Конюшенка про складання з себе повноважень голови фракції партії «За конкретні справи», замість нього її очолить депутат Юрій Бойко.

Цього разу міська рада підтримала рішення, яке стосується аварійного будинку по Нігинському шосе, 1а. Кошти на реконструкцію аварійної будівлі дає Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Що ж до інших питань порядку денного пленарного засідання, зокрема місцевих податків і зборів, то депутати так і не змогли дійти згоди, і їх не погодили. Не вбачаючи сенсу в продовжені роботи сесії, Михайло Посітко закрив її.

Водночас він повідомив: «Сьогодні до нас приїжджає Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко. Сподіваюся під час зустрічі з ним обговорити питання про виділення коштів на реставрацію історичних пам’яток Старого міста».

Станіслав ОРЖЕХОВСЬКИЙ.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар