ВІЙСЬКОВІ ЗАКЛИКАЮТЬ ВСТУПАТИ В ТЕРОБОРОНУ КАМ’ЯНЕЧЧИНИ

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

У понеділок, 21 лютого, в Кам’янець-Подільському об’єднаному міському територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки відбувся брифінг за участі начальника територіального центру полковника Володимира Возного і командира Кам’янець-Подільського батальйону територіального оборони майора Павла Заборного. Метою зустрічі військових з журналістами стало інформування про розгортання в місті та районі сил територіальної оборони. Також вони закликали жителів Кам’янеччини приєднуватися до місцевої територіальної оборони.

За словами військових, в області передбачається створити 4 батальйони, (які разом складатимуть бригаду) в тому числі один в Кам’янець-Подільському районі. Наразі вже є адміністративний склад батальйону з 45 чоловік. Всього, до початку березня, потрібно набрати у якості резерву ще приблизно 500 чоловік. З березня вони будуть проходити навчальні збори задля спрацювання батальйону у військовий підрозділ.

Передбачається, що резервісти один день на місяць будуть відвідувати військові збори і двічі на рік по декілька тижнів проходитимуть вишколи і злагодження батальйону, як цілісної військової одиниці. За період проходження вишколу резервісти отримають грошове забезпечення, на цей час за ними зберігатиметься основне місце роботи і заробітна плата. Крім того, за успішне проходження програми в кінці року передбачена грошова винагорода, а безробітним після зарахування надається невелика сума підйомних.

Умови прийому в підрозділ максимально спрощені: вік – від 18 до 60 років, потрібно мати при собі військові, медичні і цивільні документи і з ними прийти до територіального центру. Не братимуть людей, раніше судимих і з психічними відхиленнями. Крім того, кандидатів перевірятиме СБУ. Записатись можна не тільки в Кам’янці-Подільському, але й у філіалах територіального центру в Чемирівцях, Дунаївцях та Новій Ушиці. Важливо: прописаний кандидат повинен бути в місті чи в районі, згодиться і довідка про постійне місце проживання.

Функції тероборони у разі загострення військових дій і широкомасштабного вторгнення з боку північного сусіда – допомагати збройним силам з охороною порядку, важливих об’єктів інфраструктури і транспортних шляхів, прикордонникам – в охороні державного кордону, проводити агітаційно-організаційну роботу серед цивільного населення, вести боротьбу з диверсійними силами противника тощо. А в разі окупації, то й організація підпільного спротиву ворогові.

Піднімалось і питання матеріального забезпечення новоутвореної військової частини. Наразі її керівний склад знаходиться в непристосованому будинку по вулиці Шевченка і керівництво батальйону шукає місце, де б розмістилася б вся адміністрація, документи, транспорт, зброя і амуніція військової частини, а також можна було б зібрати одразу 600 чоловік особового складу. Як варіант, розглядається колишнє училище №14, що на проспекті Грушевського.

– Закликаю всіх небайдужих з політичних партій і громадських організацій вступати до лав територіальної оборони і допомогти безпеці країни в цей важкий час, аби патріотизм не був лише на словах, – завершив свій виступ перед журналістами полковник Володимир Возний.

Станіслав ОРЖЕХОВСЬКИЙ.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар