НЕРОЗПОЧАТА ПОЗАЧЕРГОВА

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

Понеділок, 18 січня, у Кам’янець-Подільській міській раді видався досить бурхливим. Зранку на 10 годину депутати міської ради, які представляли групу «Ми Кам’янчани», зібралися на ініційовану ними 4 (позачергову) сесію, але двері сесійної зали були зачинені, що неабияк обурило народних обранців.

Що ж змусило міських депутатів проводити позачергове пленарне засідання? Нагадаємо, ще у середині грудня 2020 р. під час 2 сесії новообраної міської ради депутатам так і не вдалося вирішити кадрові питання – обрати секретаря, заступників міського голови, затвердити склад виконкому і структуру виконавчого апарату ради, а також затвердити старост у приєднані до міської громади села. Рада фактично розділилась на дві частини – коаліція ВО «Свободи» і «Слуги народу» та депутатську групу «Ми Кам’янчани», яка об’єднала у своїх рядах інші політсили. Разом з трьома депутатами, що відкололись від фракції «Слуга народу», група «Ми кам’янчани» наразі складає більшість, а прихильники міського голови Михайла Посітка знаходяться у меншості. Відповідно, користуючись цим, більшість заблокувала усі кадрові рішення нової влади, вимагаючи, щоб влада при вирішенні кадрових питань враховувала і їхні інтереси.

Що стосується секретаря міської ради, то опоненти Михайла Посітка вирішили на цю посаду висунути людину самостійно, зі свого кола. В соціальних мережах і пресі звучить ім’я депутата, який пройшов за списком партії «Слуга Народу», Сергія Самсонюка. У свою чергу коаліціанти після того, як не вдалося обрати помічницю Михайла Посітка і міську депутатку від фракції ВО «Свобода» Ірину Шелепницьку, розглядають кандидатуру депутата від фракції «Слуга Народу» Аракела Межлум’яна. Принаймні, його ім’я в якості кандидатури на посаду міського секретаря постійно з’являється у групах фейсбуку, пов’язаних із місцевим осередком ВО «Свобода».

Отож, маючи більшість у міській раді, депутатська група «Ми кам’янчани» вирішила зібрати позачергову сесію з єдиною метою: обрати секретаря міськради. Спочатку вони звернулись до міського голови з листом, де пропонували провести таку сесію ще у грудні. Після того, як він відмовив, опоненти, посилаючись на статтю 46 Закону України «Про місцеве самоврядування», зібрали необхідну кількість депутатських підписів щодо проведення позачергової сесії, яку запланували на 10.00 18 січня. Коли ж депутати у зазначений день та час прийшли до міськради, то сесійна зала виявилася зачиненою. Після того опозиціонери звернулись у відділ з обслуговування міської ради, аби ті відкрили сесійну залу. У відповідь почули, що міський голова на це не давав ніяких розпоряджень. Сам Михайло Посітко заявив, що вважає позачергову сесію незаконною, і запропонував опонентам звертатися до суду. У відповідь ініціатори позачергової сесії викликали поліцію, аби скласти протокол щодо перешкоджання органам місцевого самоврядування здійснювати свою діяльність. Оскільки, на думку депутатів, вони діють у відповідності із законом. Прибічники мера також викликали поліцію, звинувачуючи своїх опонентів у незаконному захопленні кабінету міського голови. Обидві сторони при цьому обіцяли подавати звернення в судові інстанції на дії своїх опонентів.

Пізніше Михайло Посітко зібрав прес-конференцію. На якій були також присутні його помічники: юрист Дмитро Костюкович та Ірина Шелепницька. Михайло Володимирович пояснив свою позицію тим, що не міг призначити позачергову сесію, оскільки на момент подання заяви депутатів, ще тривало чергове третє пленарне засідання. Дмитро Карлович як юрист зазначив, що не вважає обрання секретаря міської ради достатньою підставою для скликання позачергової сесії ініціативною групою депутатів, оскільки згідно із законом даний спосіб скликання сесії може застосуватись тільки за особливих умов.

Станіслав ОРЖЕХОВСЬКИЙ.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар