КІЛЬКІСТЬ ХВОРИХ ЗБІЛЬШУЄТЬСЯ В РАЗИ

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

Коронавірус на Кам’янеччині, як і в Україні в цілому, продовжує поширюватися швидкими темпами. Упродовж доби станом на ранок 3 лютого до загальної кількості хворих на коронавірус на Хмельниччині додалося ще 2283 (із них 527 в Кам’янець-Подільському районі), тож в області інфіковано 21463 мешканці, із них кожна сьома дитина.

На Кам’янеччині від початку епідемії 36982 підтверджених випадки інфікування коронавірусом, з яких 956 – летальні. Загалом нині в стаціонарах міської і центральної районної лікарні перебуває 196 пацієнтів: 195 з них має COVID-19, 1 – з підозрою.

Як повідомив нам головний лікар КНП «БЦРЛ» Віталій Шевчук, кількість хворих з кожним днем збільшується. Так, лише за останню добу поступило 11 пацієнтів, виписалося – 15, всього ж на стаціонарному лікуванні перебуває понад 140 хворих, більшість з яких потребують кисневого забезпечення.

Лікар відмітив, що цю хвилю захворювання люди переносять легше, але проблема в тому, що кількість тих, хто занедужав, збільшується в рази. Тож порівнюючи з попередньою хвилею, кількість госпіталізованих не зменшується, а навпаки, росте.

– Держава повністю забезпечує пацієнтів ліками від коронавірусу, але є певна категорія хворих із супутніми захворюваннями, то ж їм доводиться дещо докуповувати, – каже Віталій Іванович. – Цей вид коронавірусу має дещо хвильовий прояв протікання хвороби. Коли вже здається, що пацієнт пішов на поправку, знову може підніматися температура і починається загострення. Варто відзначити, що у тих, хто вакцинований чи вже перехворів раніше, перебіг хвороби протікає набагато легше.

Головний лікар вкотре наголосив, що при перших проявах захворювання не варто зволікати, потрібно звертатися до сімейного лікаря і обов’язково робити тест. Бо коли інфіковані поступають у лікарню із запізненням, втрачається дорогоцінний час і ймовірність швидкого одужання. А ще не варто нехтувати вакцинуванням, а тим, хто перехворів на коронавірусну інфекцію, отримання COVID-сертифіката про одужання теж дозволить упродовж 90 діб без обмежень працювати, відвідувати заклади, вести звичний спосіб життя.

Надія ЄРМЕНЧУК.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар