Пам’ятник Анатолію Корнєєву. Бути чи не бути?

Нещодавно Україна, загалом і Кам’янеччина, вшановували пам’ять про загиблих на Майдані Героїв Небесної сотні. Серед них є й двоє уродженців Жванецької громади – Віталій Васільцов і Анатолій Корнєєв. 20 лютого у містах і селах країни пройшли мітинги-реквієми та жалобні урочистості на згадку про ці трагічні події, а матір Віталія – Ніну Васільцову та дружину Анатолія – Людмилу Корнєєву, разом з іншими родичами загиблих, запросили до Києва на зустріч з Президентом України.

Цього ж дня у селі Руда відбулася поминальна літургія за загиблим на Майдані від кулі снайпера тодішнім головою Рудської сільської ради Анатолієм Корнєєвим та усіма Героями Небесної сотні. У богослужінні взяли участь рідні, друзі та колеги Анатолія Петровича, працівники виконавчого апарату сільської ради Жванецької об’єднаної територіальної громади. Затим траурні урочистості перенеслися до приміщення сільської ради, де ті, хто знав Анатолія Петровича, згадували, яким він був – вмілим керівником Рудської громади, гарним сім’янином, вірним товаришем, патріотом та справжньою Людиною з великої літери.

Я сміливо можу підтвердити ці слова, адже ми з Анатолієм не один рік були близькими друзями. Тож після його загибелі у мене виникла ідея встановити на території села Руда пам’ятник Анатолію Корнєєву – держслужбовцю та очільнику місцевої сільської ради. З цією метою була створена ініціативна група, до складу якої увійшли ті, хто був з ним поруч на Майдані: я, як голова громадської організації «Підтримка інвалідів і учасників АТО – Істина Добра», приватні підприємці Руслан Черній, Олександр Анатолійович і Сергій Анатолійович Худняки та голова Кам’янець-Подільського об’єднання товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка Славко Полятинчук, які й займалися впровадженням цього задуму. Все робилося на волонтерських засадах. Архітектор Віктор Рудюк виконав проект пам’ятника, а скульптор Сергій Кляпетура ще два роки тому виготовив погруддя Героя. Сесія сільської ради ОТГ вже дала дозвіл на виділення земельної ділянки для встановлення пам’ятника. Наразі справа за постаментом, вартість якого становить 125 тисяч гривень.

Тому ми, члени ініціативної групи, звертаємося до районної влади, голів об’єднаних територіальних громад, сільських рад із закликом зробити свій посильний внесок у фінансування цього проекту. Для такого великого району, як наш, це не така вже й значна сума. Адже Анатолій Корнєєв був вашим колегою, держслужбовцем і очільником територіальної громади. Він чимало зробив для розвитку Кам’янеччини та добробуту її жителів і заслуговує на гідне вшанування пам’яті про нього.

Валерій ШКУРЕНКОВ, голова ГО «Підтримка інвалідів і учасників АТО – Істина Добра».

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар