ГРОШЕЙ НЕМА, А COVID НЕ ЧЕКАЄ

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

До чергових місцевих виборів залишається усього декілька тижнів, і сьоме скликання Кам’янець-Подільської міської ради невблаганно добігає кінця. Тому можна сказати, що 98 сесія міської ради, яка відбулася 6 жовтня, стала останньою для цієї каденції (якщо, звісно, міський голова не оголосить позачергове засідання ради).

Одразу головною сенсацією сесійного дня стала відставка заступника міського голови Сергія Бабія. Сергій Віталійович висловив бажання покинути посаду заступника міського голови і більше, за його словами, проводити час з сім’єю, зазначивши, що його рішення немає ніякого відношення до політики і майбутніх виборів. Усі 27 присутніх депутатів підтримали його рішення.

Ще одного депутата втратила фракція ВО «Батьківщина», її покинув депутат Андрій Бойко. За словами секретаря міської ради Дмитра Васильянова, причина такого кроку в тому, що депутат раніше вийшов з рядів цієї політсили. Як відомо, Бойко балотується до міської ради від політичної партії «Слуга народу».

Що стосується розподілу грошей, то більше 500 тисяч гривень міська рада виділила на боротьбу з пандемією COVID-19, вибравши при цьому останні гроші з резервного фонду міського бюджету на цей рік. Крім того, депутати затвердили 670 тис.грн субвенції для підтримки хворих на цукровий і нецукровий діабет, 328 тис.грн субвенції – на підтримку осіб з особливими освітніми потребами, 1 млн грн – на придбання біохімічного аналізатора в міську лікарню, 222 тис.грн – на капітальний ремонт будинку по вул. Князя Володимира, 30 тис.грн – на комплексну програму соціального захисту міста.

Ще не раз протягом сесії народні обранці повертались до теми COVID-19. З огляду на важкий епідеміологічний стан і відсутність коштів у місцевому бюджеті, міська рада звернулася з вимогою до Уряду України і Міністерства охорони здоров’я України допомогти коштами чи матеріальними засобами у боротьбі з коронавірусом. Більше того, міський голова Михайло Сімашкевич звернувся безпосередньо до депутатів, багато з яких не бідні люди, по мірі можливості допомагати міській медицині у цей важкий час.

Досить великий резонанс викликала заява помічника на громадських засадах народного депутата Ігоря Марчука Вадима Рудика, зроблена ним під час засідання, про те, що ТОВ «КВЗП КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ» – підприємство, яке користується землею під центральним ринком і отримує усі виплати від ринкових торгівців, не вносило протягом чотирьох років орендної плати до міського бюджету, втрати якого за цей час у результаті складають більше 5 мільйонів гривень. Помічник народного депутата від його імені звернувся до міськради врегулювати це питання, встановивши орендну плату, і утримати з «КВЗП КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ» відповідні кошти за минулі роки.

Частково міська рада пішла назустріч вимогам народного депутата, прийнявши рішення про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки під центральним ринком вище згаданій компанії. Як повідомив завідувач відділу з питань регулювання земельних відносин міськради Віктор Кравчук, це в подальшому передбачає встановлення орендної плати для неї у розмірі 1 млн 411 тис.грн на рік.

Станіслав ОРЖЕХОВСЬКИЙ.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар