РАНО ВСТАЛИ ТА МАЛО НАПРЯЛИ
23 березня, після декількох невдалих спроб, таки розпочала свою роботу 27 сесія Кам’янець-Подільської міської ради. Опозиція і міська влада змогли якщо не порозумітися, то знайти у собі розуміння того, що місто в цей важкий час потребує дієздатної міської ради.
Усього в засіданні взяло участь 27 депутатів. Першими міські обранці вирішили розглянути питання, пов’язанні з фінансуванням і діяльністю військових та правоохоронних органів. Тут, зокрема, міська рада передбачила в межах програм допомоги військовим близько 48 млн грн. Розглядали депутати і питання соціальної допомоги незаможним та потребуючим кам’янчанам. Затвердили допомогу по 10 тис. грн вісьмом пораненим захисникам, по 25 тисяч – п’ятьом дітям загиблих, 305 нужденним мешканцям громади дали одноразову допомогу від 1 до 5 тис.грн на загальну суму 318 тис.грн, по 3 тис.грн щорічної матеріальної допомоги отримали діти загиблих Героїв, відзначених званням «Почесний громадянин міста Кам’янця-Подільського». Також підтримали депутати виділення матеріальної допомоги членам родин загиблих учасників бойових дій на встановлення пам’ятників. Ще під час підготовки сесії виникли питання щодо процедури відшкодування пенсіонерам, які отримують мінімальну пенсію, витрат за опалювальний сезон у розмірі 1,5 тис.грн. На сесії депутати остаточно затвердили цей механізм.
Проголосували представники від громади і за надання звання «Почесний громадянин Кам’янця-Подільського» воїнам (посмертно), а саме: Едуарду Слободяну, Олександру Звереву, Олександру Куртику, Руслану Дімітровському, Андрію Твердохлібу, Руслану Боднаренку, Аркадію Муляру, Денису Ясинецькому, Дмитру Костишину, Костянтину Агапову, Олександру Логвіну, Віталію Каньовському, Олександру Гоменюку і Дмитру Біньковському.
Займались депутати і питанням захисту дітей, розглянули їх близько 170. Вони, зазвичай, вирішуються на виконкомі, але оскільки він наразі недієздатний, то функцію захисту дітей взяла на себе міська рада. 133 з цих питань стосувалися надання неповнолітнім статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій, 6 – статусу дитини сироти, і дитини, позбавленої батьківського піклування, а ще понад 20 – захисту майнових прав.
Подбали і про спорт. Не одразу і за умови надання всіх документів для ознайомлення депутати проголосували за рішення, яке стосується утримання тільки-но відремонтованого центрального стадіону ім. Г.Тонкочеєва. Воно дозволить уже найближчим часом проводити там футбольні матчі. А стосовно підвищення тарифів на паркування на території стадіону (їх не переглядали ще з 2020 року), то тут міська рада вирішила відправити питання на довивчення.
Дарували того дня депутати й автомобілі. Управління охорони здоров’я отримало Daewoo Sens. Він буде обслуговувати сільські території. А подарований іноземними благодійниками спеціалізований мікроавтобус марки «Daimler-Bebz» міська рада передала 2 Державному пожежно-рятувальному загону Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій в Хмельницькій області.
Звернулась міська рада і до міст-партнерів щодо недопущення участі російських та білоруських спортсменів в Олімпійських та Азійських спортивних іграх. Не змогли міські обранці прийняти стратегію цифрового розвитку «Цифрова громада» на 2023-2027 роки. Те ж саме стосується і зміни до структури виконавчих органів міської ради. Зокрема, утворення в департаменті ЖКГ відділу інспекторів з паркування. Раніше в опозиції виникали запитання стосовно того, за рахунок яких штатних посад Кам’янець-Подільської міської ради утворюється цей відділ. Не погодили депутати й переїзд служби крові в приміщення КНП «Перинатальний центр», хоча там є багато зайвих площ, а для служби крові наявна будівля є надлишковою і її в подальшому можна використовувати для станції швидкої медичної допомоги. Позицію частини депутатів, які проголосували проти чи утримались, пояснив міський депутат і директор КНП «Лікувальний діагностично-консультативний центр» Борис Цвігун. За його словами, потрібно зачекати деякий час, допоки не проясниться питання стосовно кластерності (тобто створення багатопрофільних лікарень, які мають забезпечити потребу населення в лікуванні найбільш поширених захворювань) лікувальних закладів міста.
Під час обговорення затвердження звіту «Про виконання бюджету Кам’янець-Подільської міської територіальної громади на 2022 рік» депутат-опозиціонер Василь Кобильник порушив питання про діяльність КП «Побуткомунсервіс» – підприємства, що опікується платним проїздом через Замковий міст. Його доходи в 2022 році упали в десятки, якщо не в сотні разів і склали всього 5 тисяч гривень.
Під кінець засідання міськрада прийняла програму підтримки капітального ремонту багатоквартирних житлових будинків на 2023-2027 роки зі змінами, які передбачають збільшення фінансування певних видів робіт по капітальному ремонту ліфтів і покрівель за рахунок міського бюджету до 90%, а витрати мешканців у цьому випадку становитимуть лише 10%. Водночас капітальний ремонт внутрішньобудинкових мереж, трубопроводів і систем опалення тепер замість 100% з міського бюджету буде фінансуватись 50% за рахунок міста і 50% за рахунок мешканців будинку. Це дозволить, вважають в міськраді, збільшити кількість робіт такого виду.
Усього того дня міська рада змогла розглянути близько половини із запропонованих більше 400 питань порядку денного.
За наступного засідання, яке відбулося вже у вівторок, 28 березня, депутати одразу повернулись до питання переїзду міської служби крові в будівлю КНП «Перинатальний центр». Знову розглянути його запропонував Борис Цвігун. Він розповів, що напередодні в Хмельницькому було остаточно прийнято рішення про відкриття в Кам’янці кластерної лікарні, яка буде обслуговувати наш госпітальний округ, тому тепер цілком виправдано для міста підтримати дане рішення. Депутати послухали Бориса Ярославовича.
Також до депутатів звернулась директор КП «Побуткомунсервіс» Валентина Дьяконова, яка повідомила, що дохід її підприємства склав за минулий 2022 рік 92,5 тисячі гривень, що, звісно, менше за 306 тисяч гривень отриманих у 2021. Зменшення надходжень вона пояснює тим, що повномасштабна війна і надзвичайний стан дуже позначились на доходах її підприємства. А сума в 5 тисяч гривень виникла через те, як роз’яснила начальник фінансового управління Оксана Гут, що в звіті про виконання міського бюджету на 2022 рік зазначені доходи підприємства тільки за 3 квартали.
Знову постало питання сполучення частини села Довжок по вулиці Унявка з містом. Мешканці цієї частини села незадоволені тим, що комунальний автобус їздить тільки 3 рази в день. Цього, на їхню думку, недостатньо для повноцінного сполучення з містом. Директор КП «Комунтранссервіс» Олександр Пулик пообіцяв з часом збільшити кількість рейсів до 5. Від пропозиції ж надати приватним перевізникам дотацію, аби вони змогли зробити незбитковий для себе рейс на Довжок, міська влада відмовляється, бо вважає для себе пріоритетним розвиток комунального транспорту.
У залі засідань також були присутні приватні перевізники на чолі з головою профспілки приватників Миколою Чайковським. Вони просили міських обранців не підтримувати надання повноважень організатора перевезень відділу пасажирських перевезень міськради та залишити їх у виконкомі. Причина: тоді міська влада буде мати забагато впливу на приватних перевізників, а вона не зацікавлена в їх розвитку і підтримці. Тож опозиція у складі депутатського об’єднання «Ми Кам’янчани» прислухалась і не голосувала за проект.
Загалом другий день 27 сесії був менш результативним, і за сесійний день представники народу спромоглися розглянути всього лише декілька десятків питань з декількох сотень, що ще потрібно «пройти». Наступне засідання міський голова Михайло Посітко призначив на четвер, 30 березня.
Станіслав ОРЖЕХОВСЬКИЙ.