«БРУКІВКА» ПОВЕРТАЄТЬСЯ В ОФФ-ЛАЙН

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

Кам’янець-Подільський – місто кіно. Це ще раз підтвердили під час пресконференції організатори міжнародного кінофестивалю «Бруківка». Історія кіонофестивалів у нашому місті уже налічує 5 років, і цьогоріч планується 18-20 листопада провести чергову «Бруківку». Тому ті, хто дотичний до його проведення, вирішили підбити певний підсумок п’ятирічного існування, згадати яскраві моменти минулих років, поділитися планами на майбутнє і теперішнім станом підготовки до чергової кіноподії.

За словами організаторів, «Бруківка» за ці роки істотно змінила свій початковий задум, адже вона починалась у 2017 році як фестиваль для фільмів, котрі створені в Кам’янці. Проте уже наступного року він був міжнародний, у 2019 році додалось лазерне 3D-шоу, а події відбувалися на 5 різних локаціях міста впродовж 5 днів. Четвертий кінофестиваль у 2020 пройшов он-лайн, що було новим досвідом для його творців.

Стосовно цьогорічного кінофестивалю, то вже відомо, що він буде присвячений фентезійному і фантастичному жанрам кіно. Як завжди, буде широко представлено аматорські, короткометражні й документальні кінострічки не лише з України, а й з-за кордону. Наразі на розгляд конкурсної комісії надійшло 600 фільмів. Найбільше з України. 115 вітчизняних кіномитців виявили бажання взяти участь у п’ятій «Бруківці».

Нагадаємо, кінострічки можна подавати до 1 серпня. Відбір буде здійснюватися у 5-7 номінаціях по 8-10 стрічок у кожній. Не відміну від третього фестивалю організатори цьогоріч вирішили обмежитись однією локацією – Міським будинком культури, аби гості змогли краще відвідати усі заходи, передбачені програмою.

Протягом трьох днів буде дві червоних доріжки. Організатори пообіцяли також окрему залу, де всі охочі зможуть зіграти в настільні ігри, аби мати змогу перепочити від різноманітних зустрічей, перегляду кінострічок і майстер-класів від професіоналів українського кіномистецтва. Стосовно ж спеціальних гостей – акторів, режисерів і продюсерів, то, за словами керівників заходу, ще рано про це говорити, але обіцяють не залишити фестиваль без відомих у кіномистецтві особистостей.

Закінчиться усе дійство круглим столом, де представники кіноіндустрії обговорюватимуть сучасний стан і перспективи українського кіно.

Більше того, 9-11 вересня окремий кінофестиваль відбудеться і в Хмельницькому – його закриття проходитиме у нашому місті, швидше за все в Старому Замку.

Згадали і про ювілей: цього року виповнюється 120 років, як у Кам’янці-Подільському відкрили перший стаціонарний кінотеатр. Перший не тільки в місті, але й на Поділлі та Західній Україні. Він знаходився при в’їзді в Старе місто. Тому є ідея встановити там меморіальну дошку або пам’ятний знак. Загалом з 1910 року тут уже знімали кінофільми, які, на жаль, до нашого часу не збереглися.

Наостанок організатори п’ятого міжнародного кінофестивалю «Бруківка» пообіцяли і надалі не залишати аудиторію без інформації про майбутній захід.

Станіслав ОРЖЕХОВСЬКИЙ.

 

 

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар