ДОПОМОГТИ МІСТУ НАМАГАЛИСЬ РАЙОННІ ДЕПУТАТИ

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

25 березня відбулася чергова 6 сесія Кам’янець-Подільської районної ради VIII скликання. Цього разу депутати запланували розглянути понад 50 питань. Не дивлячись на таку кількість, народні обранці впорались з ними досить швидко. Питання в основному стосувались звітів підвідомчих підприємств і організацій районної ради, майнових справ і соціально-економічного стану району.

Пленарне засідання розпочали із розгляду питання «Про необхідність подолання соціально-економічної кризи в Кам’янець-Подільській територіальній громаді», яке ініціював депутат від «Радикальної Партії Олега Ляшка» Сергій Танасков. Йшлося про створення штабу із подолання управлінської кризи у місті та робочої групи разом з представниками Кам’янець-Подільської райдержадміністрації щодо напрацювання проектів рішень та пропозицій по інтеграції до спільного соціально-економічного простору громади сільських територій, що увійшли до Кам’янець-Подільської ТГ, і робочих механізмів щодо напрацювання проектів рішень та пропозицій із подолання управлінської та соціально-економічної кризи в місті. Крім того, окремим рішенням пропонувалося скликати спільне засідання Кам’янець-Подільської міської і районної рад. Також з цього питання перед радою виступили міські депутати: голова депутатського об’єднання «Ми Кам’янчани» Василь Кобильник і Сергій Самсонюк. За їхніми словами, наразі міська влада перебуває у системній кризі, соціально-економічна ситуація у місті погіршується, кадрові питання не вирішуються, а дії міського голови Михайла Посітка тільки поглиблюють хаос.

Не всі народні обранці сприйняли цю ініціативу свого колеги із захватом. Так, депутат Олександр Савчук  («За конкретні справи») заявив, що це буде втручання у внутрішні справи Кам’янець-Подільської міської ради і що цим рішенням районна рада виходить за межі своїх повноважень та порушує взаємовідносини між органами місцевого самоврядування. Депутат від «Свободи» Іван Громик заявив, що питання суперечить законодавству, на додачу сам міський голова або його представники відсутні на засіданні, тож було б недоречно розглядати це питання, не почувши іншу сторону. На що Сергій Танасков відповів, що міського голову і голову фракції ВО «Свобода» у міській раді запрошували, а розгляд цього питання має тільки рекомендаційний характер. Тоді депутат від ВО «Свобода» Володимир Барановський оголосив вимогу зняти з розгляду це питання, інакше свободівські депутати покинуть засідання. Голова райради Михайло Сімашкевич поставив цю пропозиції на голосування, у результаті вона не набрала необхідної кількості голосів. У відповідь «свободівці» покинули зал засідань, і далі депутати приймали рішення вже без них. Тож 25 голосів стало достатньо, аби це питання розглянули. Вагомими аргументами, які вплинули на рішення ради, були запевнення, що воно має рекомендаційний характер, а районна рада має стати майданчиком для порозуміння між опонентами всередині Кам’янець-Подільської міської ради.

Далі депутати потурбувались про долю комунальних підприємств району, які наразі є збитковими. Так, Кам’янець-Подільська центральна районна аптека №140, за словами депутата від «Слуги Народу» Олександра Федика, назбирала боргів за останні роки більше як 3 млн гривень. Як результат, депутати створили тимчасову контрольну комісію для вивчення питань щодо фінансово-господарського стану комунальних підприємств і установ Кам’янець-Подільської ради.

Насамкінець вирішилось і питання з будівлею колишньої міської санепідемстанції, що знаходиться на вулиці Шевченка, 49. Районна рада дала дозвіл орендатору на виготовлення документів на проведення капітального ремонту. Подіяли на представників народу запевнення, що на тому місці не буде багатоповерхівки, а розміститься приватна клініка. Крім того, орендар зобов’язується відновити орендні виплати до районного бюджету, які фірма припинила через судові розгляди.

Погодили депутати і заяву свого колеги від політичної партії «Слуга Народу» Олександра Бернашевського про дострокове припинення повноважень.

На завершення районна рада звернулась до відповідних організацій і установ району з рекомендацією про заборону/мораторій на звільнення працівників медицини і освітньої сфери під час карантину.

Станіслав ОРЖЕХОВСЬКИЙ.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар