ОЗЕЛЕНЕННЯ ПЛАНЕТИ

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

19 вересня відмічають своє професійне свято люди найблагороднішої професії, щоденна праця яких вносить свій вклад у збереження життя на планеті, примножує природній потенціал та багатство нашої країни. Одним із таких є найбільше на Кам’янеччині державне підприємство «Кам’янець-Подільське лісове господарство», котре опікується лісами на площі 25,3 тисячі гектарів, де 65 відсотків території лісових масивів складає природно-заповідний фонд з особливим веденням господарської діяльності та обмеженим використанням лісових ресурсів.

Завданням лісівників підприємства є забезпечення охорони та захисту лісів, підвищення ресурсного потенціалу, посилення їх корисних властивостей, задоволення потреб у лісових ресурсах на основі їх науково-обґрунтованого раціонального використання.

Маючи обмежений лісовий ресурс та використовуючи власне фінансування, підприємство працює стабільно та має гарні економічні показники. Для отримання максимальних фінансових надходжень у касу підприємства організовано ефективне використання всіх лісових ресурсів.
За 8 місяців поточного року за рахунок підвищення продуктивності праці на 41,4% збільшено реалізацію продукції. Реалізовано для місцевого населення дров паливних 5,4 тисячі метрів кубічних на суму 3,4 млн гривень. Сплачено платежів до бюджетів усіх рівнів та єдиного соціального внеску на суму майже 15,3 млн гривень.

Більше восьми мільйонів зароблених коштів підприємством спрямовано в першу чергу на покращення якості та підвищення продуктивності лісів. Кліматичні коливання останніми роками призвели до пошкодження насаджень, розмноження хвороб та шкідників, тож нашому господарству потрібно докладати максимум зусиль задля оздоровлення лісів. На сьогодні виконано комплекс лісогосподарських заходів з формування й оздоровлення лісів на площі 355 га, де отримано 6,4 тисячі кубометрів деревини, проведено відтворення лісів на площі 39 гектарів, догляд за молодими посадками більш ніж на 300 гектарів.

Для виконання цих заходів на підприємстві застосовуються сучасні технології та механізми. Виконується повсякденна та значна робота лісової охорони з профілактики та недопущення самовільних рубок і лісових пожеж. З метою виявлення пожеж та оперативного реагування в Подільському лісництві використовується пожежна вежа з телекамерою.

Щорічно в лісгоспі вирощують до 10 тисяч штук новорічних ялин, близько 100 тисяч штук саджанців лісових та декоративних культур. Утримується пасіка на 50 бджолосімей, заготовляється лікарська сировина, виготовляються чаї із лісових цілющих трав, проводиться первинна переробка низькосортної деревини.

Працюючи в умовах сьогоднішніх вимог економічного ринку, на підприємстві діє інформаційне програмне забезпечення обліку за відпуском деревини та контролю за лісовими ресурсами, бухгалтерського обліку, використання картографічної та таксаційної бази даних. Лісова продукція реалізується через електронні торги та Інтернет-магазин.

Для підтримання в лісах рекреаційних, естетичних та виховних функцій, створено шість зон відпочинку, екологічні стежки, лісові просвітницькі центри. Найбільш відвідуваним є «Миньковецький дендропарк», де проводяться екскурсії, заходи з екологічної та лісівничої освіти, надаються послуги для проведення відпочинку, святкування та фото– відеозйомок урочистих подій.

Праця лісівників відкрита для суспільства. Вся інформація, яка стосується діяльності, розміщується і оновлюється на сайті лісгоспу, проводиться обговорення всіх лісогосподарських заходів з місцевими громадами.

Ліс був і залишається головним союзником у боротьбі з кліматичними змінами. Лише значно збільшивши площі заліснення та створення біологічно стійких насаджень, можна подолати екологічні наслідки.

Найактуальнішим питанням сьогодні у лісівників є виконання указу Президента щодо масштабного заліснення країни, збільшення лісистості території району. Вирішення його можливе тільки в тісній співпраці з органами місцевого самоврядування за рахунок виділення земель із території громад та земель державної власності.

Лісгосп вдячний всім, хто по справжньому любить ліс та цінує працю лісівників і готовий до співпраці.

Люди, які професійно стоять на сторожі гармонії і порядку в лісовому господарстві, давно і справедливо заслуговують глибокої поваги і високого авторитету. Дякуючи за невтомність і самовідданість лісівникам і ветеранам підприємства, щиро бажаємо всім, щоб наша робота приносила у домівки щастя, добро та надію на краще майбутнє!

Щирі вітання зі святом колегам лісівникам, керівникам та членам учнівських лісництв! Спільними зусиллями і в щоденній плідній співпраці ми упевнено впишемо нову сторінку в історію розвитку лісового господарства, примножимо і збережемо зелений оберіг нашого краю.

Прес-служба ДП «Кам’янець-Подільське лісове господарство».

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар