ВИПЛАТИ МІЖНАРОДНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ
Нині чимало людей звертаються в різні установи, у тому числі й до редакції «Краю Кам’янецького», аби дізнатися, чи можуть вони розраховувати на допомогу від міжнародних організацій. Якщо так, то що для цього потрібно?
У зв’язку з великою кількістю таких звернень Мінсоцполітики надало відповіді на найпоширеніші запитання.
– Хто саме може розраховувати на отримання допомоги від міжнародних організацій, залишаючи заявку через платформу єДопомога?
– Для міжнародних організацій пріоритетними є найнезахищеніші верстви населення, що мають соціальні статуси, такі як: особа з інвалідністю, пенсіонер, одинока мати або батько, багатодітна сім’я, отримувач допомоги малозабезпеченим сім’ям, зокрема, з числа внутрішньо переміщених осіб.
Заявку на платформі може залишити будь-яка людина, а от рішення щодо виплат та яким саме категоріям населення допомогти, приймають міжнародні організації.
Зі свого боку Мінсоцполітики проводить верифікацію даних заявника, використовуючи наявні державні інформаційні реєстри та бази даних, що дозволяє отримувати перевірену інформацію про особу.
– Чи є пенсіонери серед цих категорій?
– Категорія «пенсіонер» в заявці є. Але просимо звернути увагу, що запити від міжнародних організацій на реєстри заявок, як правило, мають декілька критеріїв. Наприклад, це пенсіонер + визначений регіон або інша соціальна категорія! Так, наприклад, в крайньому реєстрі, що було надано до Місії Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні, була зазначена інформація за заявками з переліку категорій, таких як: малозабезпечені родини та особи з інвалідністю другої групи, які зареєстровані у визначених міжнародною організацією територіях (Луганська, Донецька, Херсонська, Миколаївська, Сумська, Чернігівська та Запорізька області).
Зараз складний час для кожного українця, і ресурси навіть у міжнародних організацій обмежені.
– А які організації надають допомогу і яка сума?
– На платформі «єДопомога» є вся необхідна інформація щодо організацій, які надають допомогу. Якщо коротко, то українці можуть отримати допомогу від фонду ЮНІСЕФ за таких умов:
- багатодітні родини, які мають 3 і більше дітей до 18 років, з яких принаймні одна дитина не досягла 2 років;
- які мають 2 і більше дітей до 18 років, з яких принаймні 1 дитину з інвалідністю.
Сума – 2220 грн на кожного члена сім’ї (не більше 5 осіб), максимально 33,3 тис.грн.
Від Управління Верховного комісара ООН у справах біженців:
- внутрішньо переміщені особи (пріоритет – ВПО з-поміж осіб, які одержують пенсію до 3000 грн).
Сума – 2220 грн на кожного члена сім’ї протягом трьох місяців.
Від Всесвітньої продовольчої програми ООН:
- внутрішньо переміщені особи.
Сума – 2220 грн на кожного члена сім’ї протягом трьох місяців.
Від Товариства Червоного Хреста України:
- малозабезпечені сім’ї, у тому числі з-поміж ВПО (але не обов’язково).
Сума – 2500 грн (одноразово).
Від Міжнародної організації з міграції:
- особи з інвалідністю.
Сума – 2220 грн протягом трьох місяців.
– Як подати заявку на отримання міжнародної допомоги?
– Спершу потрібно перейти на порталі єДопомога у категорію «Виплати від міжнародних організацій» за адресою: aid.edopomoga.gov.ua. Там слід натиснути кнопку «Заповнити заявку на допомогу».
Нині не існує альтернативного способу оформити таку міжнародну допомогу. Це можна зробити лише через портал єДопомога. Також не варто йти у банк – там не допоможуть подати заявку, а лише оформлять картку. Однак у Мінсоцполітики зазначають, що наявність міжнародного номера банківського рахунку (IBAN) не є обов’язковою умовою для виплат від деяких міжнародних організацій.
Далі вкажіть свій соціальний статус: внутрішньо переміщена особа, особа з інвалідністю, пенсіонер, одинока мати або батько, багатодітна сім’я, отримувач допомоги малозабезпеченим сім’ям. Можна обрати одразу кілька категорій. Наприклад, якщо ви одночасно пенсіонер й маєте інвалідність, зростає ймовірність надання вам міжнародної допомоги.
Заповніть анкету. Вкажіть свої ім’я, прізвище, по батькові, індивідуальний податковий номер (якщо його немає, можна натиснути відповідну кнопку), дату народження, номер мобільного телефону. І підтвердьте, що погоджуєтеся на обробку ваших персональних даних.
Вкажіть серію та номер паспорта, яким органом він виданий і коли.
Зазначте адресу поточного місця проживання: область, район, населений пункт, вулицю, номери будинку й квартири. А також – свій поштовий індекс.
Вкажіть, чи є на вашому утриманні діти до 18 років і недієздатні особи. Якщо так, заповніть анкети про них.
Наприкінці вкажіть свій рахунок для виплати грошей – IBAN. Однак, якщо його у вас немає й ви не хочете його оформляти, натисніть «В мене немає банківського рахунку». У такому разі ви зможете отримати кошти через Укрпошту.
Далі залишається лише чекати на отримання міжнародної допомоги. Однак будьте морально готові, що її вам не нарахують. До речі, перевірити статус своєї заявки також можна на сайті єДопомога. У такому разі вам потрібно натиснути відповідну кнопку та вказати паспортні дані.
Звертаємо увагу на те, що потрібно уважно заповнювати номер телефону, IBAN, ІПН (РНОКПП) та паспортні дані. Важливо також, що тільки один з батьків може подати інформацію про дітей у своїй заяві, не потрібно в кожну заявку їх включати, адже будуть дублі та помилка.
Нагадуємо, IBAN не є обов’язковою умовою для виплати, адже деякими меморандумами передбачена можливість отримання грошового переказу.
Після заповнення анкети не потрібно нікуди дзвонити чи йти, Мінсоцполітики обробить вашу інформацію і передасть її міжнародній організації, під програму якої ви підпадаєте. Якщо вам потрібна будь-яка допомога чи виникають додаткові питання, то можна звернутись на гарячу лінію Мінсоцполітики за номером 15-39.
Підготувала Надія ЄРМЕНЧУК.