А БУДЕ СИН, І БУДЕ МАТИ, І БУДУТЬ ЛЮДЕ НА ЗЕМЛІ

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

У День пам’яті й примирення, 8 травня, в Кам’янці-Подільському відбулося відкриття скульптурної композиції “Закрите небо”, що є уособленням стійкості України та її захисників. Встановили її у сквері “Гунські криниці”. А виготовили відомі чи не на увесь світ місцеві скульптори Андрій Кліщ та Сергій Кляпетура. Майстри над твором працювали місяць.

За словами співавтора проекту Андрія Кліща, меценат, власник готельно-ресторанного комплексу «Гала-готель», керівник благодійного фонду “SOS”  Анатолій Ковальський запропонував зробити скульптуру, яка б відобразила жертовність та мужність наших людей у боротьбі з російським агресором.

«Я згадав, що біля Будинку культури бачив дерево, в яке минулоріч влучила блискавка, – ділиться творчим підходом до виникнення мистецького задуму майстер. – Часом трапляється настільки цікаве дерево, що воно надихає. Коли ми з Сергієм Кляпетурою почистили стовбур і почали його обробляти, деякі деталі нагадали руки. Руки означають землю, предків. Якось само собою вийшло, що руки мають підтримувати крила янгола, який спиною повернутий до сходу, звідки прийшла на Україну біда».

«Ми свідомо відмовилися від німбу в янгола, який би додав до скульптури трагізму та церковності, – зазначив Андрій Кліщ. – Створена композиція має містити надію».

Митці намагалися свою роботу завершити до 8 травня – дня єднання країн заради миру та майбутнього. І їм це вдалося. Дерев’яна скульптура з птахом-ангелом у людській подобі, крила якого підтримують великі мужні руки наших захисників, є уособленням стійкості українського народу, а також нагадує про Героїв, які тримають над нами небо. В нижній частині композиції розміщена лава. На ній вирізьблено рядок з відомого вірша Тараса Шевченка: “…а буде син, і буде мати, і будуть люде на землі…”. Тож нашій Україні бути!

Надія ЄРМЕНЧУК.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар