Юна художниця Валерія Перерва: “Книга Добра” покаже світові Україну з великим серцем”

9 грудня в приміщенні Національного культурно-мистецького та музейного комплексу “Мистецький арсенал” відбулась презентація першого екземпляра унікальної «Книги Добра» за участі Президента України Петра Порошенка, Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, керівника Центру української культури у м.Таллін (Естонія) Анатолія Лютюка та учасників проекту зі всієї України.

Міжнародний соціальний проект “Книга Добра” об’єднав тисячі дітей та дорослих з єдиною метою – відшукати унікальні історії про добро в усіх його проявах. Як результат – у світ вийде 100 ексклюзивних екземплярів Книги та 10 000 друкованих її примірників.

Ця звістка, ймовірно, й пройшла б повз інформативну стрічку новин кам’янчан, однак серед ілюстраторів «Книги Добра» – юна мешканка нашого міста Валерія Перерва, яка здобула перемогу в цьому проекті. 9 грудня вона також побувала на презентації видання у Мистецькому арсеналі.

Валерія навчається в ЗОШ №17, відвідує місцеву художню школу, вивчає англійську, обожнює подорожувати.

– Валеріє, розкажіть, будь ласка, хто надихнув чи підтримав Вас у рішенні взяти участь в цьому міжнародному проекті? Чи сподівалися Ви на перемогу в конкурсі?

– Все це сталося дуже неочікувано. Одного дня до нас у художню школу завітала Віра Шпильова, журналіст, автор однієї з історій, яка увійшла до Книги й запропонувала взяти участь у проекті “Книга Добра”. Мене зацікавила ця ідея, хоча в той момент я до кінця в це так і не повірила. Найбільше в цьому рішенні мене підтримала моя вчителька малювання Катерина Дегтяр. Вона завжди вірила в мене. Чесно кажучи, я навіть не сподівалась на перемогу. Для мене це було щось неможливе. Тому я була шокована, коли побачила своє ім’я в списку серед інших переможців.

– Чим керувалися, коли підбирали ілюстрації до майбутньої рукотворної книги й чому зупинилися лише на двох роботах?

– Я прочитала багато історій з Книги, але обрала лише дві, які були справді цікаві для мене. Це розповідь “Добра справа має велику силу” й та сама історія Віри Шпильвої “Хліб від бандерівців”, ілюстрація до якої й визнана кращою. Можливо, я і виконала б і більше ілюстрацій, але часу було обмаль. Та й два своїх малюнки я надіслала в останній день прийому робіт.

– Скільки часу у Вас зайняло виконання цих конкурсних малюнків?

– Відносно мало. Близько п’яти днів.

– Про що Ваша краща ілюстрація?

– На малюнку до історії “Хліб від бандерівців” зображено сім’ю, яка вечеряє за столом. А на ньому –  продукти, що подарували бандерівці, де головною стравою є хліб – символ цього твору. Наскрізним лейтмотивом роботи є те, що невелика добра справа змогла врятувати всю сім’ю.

– Як змінилося Ваше життя після перемоги у конкурсі?

– Я відчула більшу впевненість в собі. Мені пощастило провести 7 днів в Угорщині, в дитячому таборі. Це був мій перший виїзд за кордон.

– Яке на Вас справили враження Президент України Петро Порошенко, Іван Марчук, інші відомі люди?

Це було просто неймовірно. Навіть не думала, що колись зможу стояти біля таких знаних особистостей. На жаль, я навіть не встигла щось сказати, адже все відбулось миттєво.

– Ваша робота оцінена за найвищими стандартами. Та все ж, коли побачили свою ілюстрацію уже в готовій книзі, що відчули?

– Та мить була просто прекрасна. Напевно, це відчуття ейфорії. Це так чудово, коли твоя ілюстрація є частиною однієї великої книги. В той момент починаєш задумуватися, що й справді здатна на щось неймовірне. Але я тепер знаю точно: мрії збуваються, головне – не опускати руки.

– В день презентації «Книги Добра» в Посольстві Угорщини було розіграно майбутні поїздки на презентацію цієї книги в 50 країнах світу. Якщо не секрет, уже відомо, куди Ви попрямуєте із почесною місією?

– Розіграш проводився у вигляді лотереї, де діти витягували номерки, що символізували певну країну. Я витягла номер 93. Наразі мені ще не відомо, куди попрямую, але дуже хотіла б відвідати Японію або Велику Британію.

– На конкурс було надіслано тисячі малюнків з усієї України

– Наскільки мені відомо, в створенні книги взяло участь близько 300 000 людей, а самих історій та ілюстрацій до них було надіслано близько 40 000. Однак, у Книгу увійшло лише 50 розповідей та 50 малюнків, які експерти визнали найкращими.

Суть цієї книги полягає в тому, що добро, щирість та людяність — в елементарних речах. Наприклад, протянути руку допомоги тому, хто її потребує, допомогти старенькій бабусі, матері. Все це дуже просто, але й несе в собі величезну силу. «Книга Добра» покаже світові Україну з великим серцем. Ми, українці, велика нація, яка творить добро, незважаючи ні на що.

– Валеріє, хто у повсякденному житті підтримує Вас, надихає до творчості?

– Я дуже вдячна своїй сім’ї, рідним, друзям, викладачу в художній школі за те, що вірять в мене. Їхня підтримка надає мені впевненості. З раннього дитинства я захоплювалась малюванням, а головне – отримувала від цього задоволення. Гадаю, саме тому й обрала такий шлях.

– Поділіться, якщо не секрет, які Ваші плани на найближче майбутнє?

– Я хочу пов’язати своє майбутнє з кар’єрою художника. Я б з великою радістю брала учать у інших цікавих проектах, але поки що таких пропозицій не надходило.

Ольга ОЛІЙНИК.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар