«МІСТ» ДОБРИХ СПРАВ ЄДНАЄ

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

Однієї квітневої погожої днини, коли вперше на Кам’янеччині цього року температура сягнула літніх позначок і, здавалось, ніщо не нагадує про війну, виїзна команда митців-волонтерів на чолі з президентом благодійного фонду «МіСт» ім. М.Савенка Сергієм Ісаєнком вирушила з подарунками до Орининської гімназії. Адже зараз, коли тривають бойові дії на сході країни, дуже важлива допомога благодійників не тільки на фронті, а й у тилу. Доречною ця допомога є і для теперішніх мешканців гімназії, яка донедавна була інтернатом для дітей з неблагополучних сімей. Нині тут знаходиться 130 вимушених переселенців переважно з Харківщини, із яких 78 дітей віком від 3 місяців до повноліття. Завдяки зусиллям співробітників гімназії-інтернату і його директорки Ольги Горбатенко була збережена вся інфраструктура закладу. Тож без особливих проблем тут змогли прийняти наших співгромадян, яких війна змусила залишити свої домівки.

Ще до повномасштабного вторгнення російських зайд БФ «МіСт» постійно допомагав вихованцям інтернату меблями, засобами гігієни, продуктами харчування та ін. Тут стоять три шестиметрові флагштоки з прапорами України, Хмельниччини та благодійного фонду, які були серед 30, що минулоріч розмістили благодійники у всіх підшефних закладах.

Саме на них, найменших українців інтернату, і розраховували благодійники та митці-волонтери, які нещодавно завітали в Орининську громаду. Для дітей вони організували майстер-класи, аби за словами президента фонду Сергія Ісаєнка, якось розрадити їх у цей важкий час та додати позитивних емоцій. Адже на відміну від тих, хто проживає в Кам’янці-Подільському, ці діти не завжди можуть приїхати на заходи, які проводить місто. Тому Сергій Миколайович разом із кам’янецькими майстринями на чолі з координаторкою благодійних програм фонду Любов’ю Поліщук вирішили дати можливість діткам-переселенцям з району трішки розвіятися, зайняти себе корисною та цікавою справою. У свою чергу голова Кам’янець-Подільської районної ради Михайло Сімашкевич, до якого благодійники звернулись за підтримкою, запевнив, що цьому починанню він теж сприятиме. Таких зустрічей вже відбулося декілька. Цього разу черга дійшла і до Орининської сільської ради.

У приміщенні гімназії відбулося три майстер-класи. Два – для найменших провела Любов Поліщук. Вона сама спекла тістечка, які діти розписували харчовими фарбами-наповнювачами, а потім своїми виробами змогли й поласувати. Також майстриня навчила малечу японському мистецтву оригамі – робити з паперу різноманітні фігурки птахів.

В іншій залі під керівництвом відомої кам’янецької майстрині Лариси Клепас старші діти виготовляли картини з вовни. Вони настільки захопились цією роботою, що уже за деякий час з’явились витвори, які були не гірші за написані фарбами професійними художниками.

Головним гаслом, як пізніше пояснив Сергій Ісаєнко, є вислів: «У Бога немає рук, крім твоїх», бо наша мета –  навчити дітей покладатись на самих себе, бути чуйними до оточуючих і вчитися робити добро своїми руками».

Всі витратні матеріали, як і завжди, були придбані за рахунок коштів киянина з кам’янецьким корінням, мецената, засновника благодійного фонду Дмитра Савенка. Крім того, до Оринина фонд спільно з кам’янецькою волонтерською організацією «Центр допомоги учасникам АТО» привіз переселенцям і гуманітарну допомогу – засоби гігієни, продукти харчування і смаколики для найменших.

Звісно, це не перша поїздка благодійників Кам’янеччиною. Вони вже побували з майстер-класами в інших громадах: і в Чемерівцях, і в Старій Ушиці. Тут майстрині разом з маленькими переселенцями розписували скло, робили м’які іграшки, намисто тощо. Не забувають у фонді і про своїх головних підопічних – школу в селі Лісоводи, що на Городоччині, де свого часу вихованцем місцевого дитбудинку був і батько благодійника Михайло Савенко, на честь та на вшанування пам’яті якого син створив БФ «МіСт». Нині школа гостинно прийняла родини тимчасово переміщених осіб. Фонд передав їм ортопедичні матраци і зараз працює над тим, щоб виготовити і поставити туди металеві ліжка.

Головним своїм завданням наразі фонд бачить допомогу нашим воїнам. «МіСт» разом з волонтерською організацією «Центр допомоги учасникам АТО» знаходить тканину, з якої шиють військову форму, розвантажки, балаклави тощо.

Важкі часи стали новими викликами для мецената Дмитра Савенка і створеного ним фонду, з якими команда успішно справляється.

Станіслав ОРЖЕХОВСЬКИЙ.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар