Юрій Безродний: “Реформа з децентралізації довела свою дієздатність”

9 грудня в Україні відзначатиметься День місцевого самоврядування. Саме на органи місцевого самоврядування покладено надзвичайно важливу місію – втілювати в життя громадські ініціативи, захищати інтереси простих людей, мешканців Кам’янеччини. Від дієвої роботи представників цих органів багато в чому залежить подальша розбудова нашої держави.

Значна роль у цьому процесі належить головам територіальних громад. Напередодні професійного свята ми ведемо розмову з очільником Китайгородської об’єднаної територіальної громади Юрієм БЕЗРОДНИМ.

 – Юрію Васильовичу, які основні завдання ставите перед собою на посаді голови?

– На найближчий період їх декілька. Насамперед, втілити в життя основне напрацювання в медицині – будівництво та обладнання нової амбулаторії загальної практики сімейної медицини у селі Вихватнівці. Кошти на це виділені державою, але й сільрада не залишилася осторонь і бере участь у співфінансуванні проекту.

Одне з наших найважливіших завдань – приведення у належний стан доріг. Цьогоріч вдалося вирішити головну проблему частини жителів – залучити кошти з обласного та районного бюджетів, за які відремонтовано відрізок автошляху від Вихватновець до Рогізни. Наразі на черзі дорога до села Дерев’яне та колодіївки. Також упродовж року сільська рада виділяла кошти на ремонт доріг у Броварах, Китайгороді, Демшині, Рогізні, Дерев’яному.

Крім того, у найближчих планах – ремонт усіх закладів, які не ввійшли до першочергових проектів минулих років, а також реалізація декількох економічних проектів, завдяки яким наповнюватиметься бюджет ради. Деякі напрацювання в цьому напрямку вже маємо, але не буду наперед відкривати всі карти.

– Ви вже три роки очолюєте громаду. Чим саме цей рік відрізнявся від попереднього?

– Однією з основ місцевого самоврядування є комунальна власність. Цьогоріч у нас запрацювало комунальне підприємство “Китайгородське”, хоча поки в штаті лише три працівники. На сьогодні підприємство вже обладнане необхідним устаткуванням і спецтехнікою.

– Чи відчуваєте розуміння жителів ОТГ, підтримку керівництва району, області та держави в цілому?

– З приємністю відзначу, що маю повне взаєморозуміння та підтримку районних і обласних очільників щодо планів, дій, реалізації різних проектів. Основна допомога від держави – фінансова. Завжди досягаємо згоди і з громадою, адже люди бачать, що ми докладаємо всіх зусиль задля вирішення їхніх нагальних потреб. Звісно, бувають окремі випадки непорозумінь, але здебільшого вони трапляються через певні особисті образи.

– На практиці реалізація принципів самоврядування залежить від злагодженої і дієвої роботи депутатів та старост сіл, адже без місцевого розвитку не буде й загальнодержавного поступу. Як Ви оцінюєте свою нинішню команду?

– Мені пощастило з більшістю обранців територіальної громади. Я відчуваю, що вони усвідомлюють всю важливість наших завдань на перспективу, виважено і серйозно підходять до вирішення проблем людей. Є розуміння того, що все робиться на благо земляків, заради їхнього комфорту. Але варто зазначити, що траплялися й випадки, коли депутат не був згоден з жодним рішенням впродовж всієї своєї каденції.

Особливо активними та ініціативними є депутати з Демшина, справжні лідери у плануванні та втіленні ідей і соціальних проектів, спрямованих на поліпшення життя місцевих мешканців та благоустрій свого села. Їх очолює потужна староста Галина Гой. Також хотілося б назвати й інших старост – Миколу Кострицького, Оксану Говоровську, Ольгу Беззубенко, Галину Гутніцьку, свого заступника Анатолія Гаджука та працівників виконавчого апарату сільради. Ми, всі разом і кожен окремо, працюємо на один результат – гідне життя наших мешканців.

– Юрію Васильовичу, чим сьогодні живе громада?

– Наразі ми розпочинаємо будівництво медичної амбулаторії, про що йшлося вище. Закупляємо обладнання для надання населенню сільськогосподарських послуг. Також у планах громади – співпраця з сусідніми ОТГ у сфері сільського господарства, туристичної галузі, використання сонячної енергії та чимало іншого.

А ще спала на думку хоча не така вже й глобальна, але важлива для культурного життя громади подія. Нещодавно у нас дуже цікаво й гарно пройшов конкурс КВК-2018, у якому змагалися команди з Китайгорода, Демшина, Калачковець, Рогізни, Вихватновець та Дерев’яного. Спочатку ці гумористичні перегони відбулися в селах, а фінал зібрав глядачів у Вихватнівцях. Перемогу здобули кмітливі та веселі учасники з Дерев’яного. Бачили б ви, скільки сільчан прийшли подивитися програму та отримати заряд гарного настрою!

– Які здобутки можуть охарактеризувати діяльність Китайгородської ОТГ?

– Реформа з децентралізації, що триває в Україні, довела свою дієздатність і дала гарні результати. За ці три роки у громаді зроблено чимало. Серед основного – оснащення комунального господарства, часткові ремонти всіх загальноосвітніх шкіл та Калачковецького ДНЗ, модернізація котельні Колодіївської ЗОШ, капітальні ремонти центральних вулиць у всіх селах, ремонти всіх клубів та будинків культури у селах, реконструкція частини приміщення адміністративної будівлі сільської ради в селі Колодіївка для використання під клуб, укладання інвестиційних угод з сільгоспвиробниками, що є потужною фінансовою допомогою.

– І наостанок: чим є для вас День місцевого самоврядування і чи відзначатимете його? Ваші побажання колегам з нагоди професійного свята.

– Звісно, це для нас велике свято, яке з колективом завжди відзначаємо в якомусь цікавому куточку України. А щодо побажань… Насамперед зичу всім нам витримки. А ще – натхнення і віри в краще майбутнє. Працюватимемо спільно і надалі докладатимемо всіх зусиль для подальшого розвитку нашої громади.

Наталя КАМІНСЬКА.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар