Шляхом добра

«Діти повинні жити у світі краси, гри, казки, музики, малюнка, фантазії, творчості». Саме так стверджував видатний педагог Василь Сухомлинський. Його новаторські настанови неабияк актуальні й у прогресивному ХХІ столітті, коли кожен з батьків в міру можливостей намагається дати своїм чадам все найкраще – освіту, дозвілля, одяг, іграшки… Та, як це не прикро, є діти, які обділені не лише матеріальними благами, але й батьківською увагою… Як правило, в таких випадках ними опікуються відповідні державні установи. Тому їм також потрібна неабияка допомога. Справжніми чародіями, добрими феями-виконувачами дитячих мрій є різні благочинні, громадські організації, меценати, небайдужі люди… Одним із таких яскравих представників на Хмельниччині є благодійний фонд «МіСт» ім. Михайла Савенка. Напередодні шкільних випускних свят фонд потурбувався, аби юні красуні мали можливість відчути себе справжніми феями в вечірніх сукнях відомої торгівельної марки. Можливо, для когось із дівчаток це була нездійсненна мрія… Детальніше про це, а також про роботу фонду «МіСт» розповідає координатор благодійних програм Любов Поліщук:

– Кожна дитина – це особистість, окремий внутрішній світ, який потребує багато турботи, уваги і любові. Навіть якщо діти перебувають в інтернатах, це зовсім не значить, що про них можна забути або вони інші. В першу чергу, вони – люди, які також є чиїмось дітьми! Тому про них варто дбати, дарувати їм свої увагу й тепло. Адже ніхто не знає, що чекає кожного з нас у майбутньому. Благодійний фонд «МіСт», який 21 листопада відзначатиме свій перший ювілей  – 5-річчя з дня заснування, першочергово допомагає саме таким діткам, враховує їх особливі потреби. Це підтверджує й кредо фонду: «Якщо у тебе є трохи більше, ніж тобі треба, роби стіл довшим, а не паркан вищим».

Відрадно, що у наш непростий час є люди, які щиро переймаються проблемами таких дітей. Ми неабияк раді такій співпраці. Так, наші київські друзі і партнери – салони «АВС» і «СТИЛЬ&КОМФОРТ» (керівник Тетяна Павлова) виготовили штори, ламбрекени та покривала для Меджибіжського дитячого будинку-інтернату на загальну суму 43 тис. грн. Також  ми дякуємо нашим друзям, представникам торгівельної марки CAT ORANGE, які передали 150 вечірніх суконь для випускниць підшефних закладів фонду: Кам’янець-Подільського багатопрофільного навчально-реабілітаційного центру, Кам’янець-Подільської спеціалізованої школи-інтернату І-ІІІ ст. «Славутинка», Орининської ЗОШ-інтернату І-ІІІ ступенів, Ізяславської спеціальної ЗОШ-інтернату І-ІІ ступенів, Антонінської спеціальної ЗОШ-інтернату, Ямпільської спеціальної ЗОШ-інтернату, Солобковецького багатопрофільного навчально-реабілітаційного центру, Лісоводської ЗОШ І-ІІІ ст. Городоцького району та Кам’янець-Подільської спеціальної ЗОШ-інтернату для дітей із вадами зору.

Також благодійний фонд виготовив та передав у Меджибіжський дитячий будинок-інтернат шафи, приліжкові тумби та дитячі ліжка на загальну суму 35 тис. грн. Такі ж подарунки отримав і Солобковецький багатопрофільний навчально-реабілітаційний центр на загальну суму 72 тис. грн. Мультяшні образи казкових героїв оселилися в кімнатах дітлахів завдяки спеціальній технології нанесення дитячих малюнків,що використовувалася при виготовленні цих меблів. Особливості здоров’я та розвитку цих діток потребують не монотонності, а яскравих вражень та відчуттів. Хочеться, щоб і їх дім наповнювався теплом і став казкою!

Як ми уже повідомляли, цього року благодійний фонд «МіСт» імені Михайла Савенка посів І місце в номінації «Благодійність в освіті й культурі» в першому регіональному етапі Національного конкурсу «Благодійна Україна» по Хмельницькій області, який проходив за підтримки голови Хмельницької обласної ради Михайла Загороднього. Загалом, про досягнення в сфері благочинності цього фонду детальніше можна довідатися на сторінці у Фейсбуці (https://www.facebook.com/bfmist/) або ж завітати на сайт фонду http://bf-mist.org.ua/.

 

Ольга Волошка.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар