21 березня – Міжнародний день лісів. ДП “Кам’янець-Подільський лісгосп” запрошує до участі в акції з посадки дерев

Відзначення Дня лісу було започатковане 1971 року під час загальних зборів Європейської конфедерації сільського господарства, метою яких було обговорення важливості вміння цінувати лісові ресурси.

З метою привернення уваги суспільства до важливих екологічних проблем світового рівня, відзначення важливості лісів та лісового господарства у житті суспільства Генеральна Асамблея ООН у 2012 році проголосила 21 березня Міжнародним днем лісів.

Ліси ДП «Кам’янець-Подільське лісове господарство» загальною площею 25343 га приносять жителям нашого регіону чимало користі. Це не лише деревина чи сировина для паперу, це чисті прісна вода та повітря, безпечна домівка для нашої флори та фауни, пилок та нектар для бджолярства, 16700 га безцінних природних, археологічних, історичних та культурних об’єктів. Діяльність лісгоспу спрямована на збереження високопродуктивних насаджень, поліпшення санітарного стану лісів, застосування та вдосконалення прогресивних методів у лісовирощуванні та раціональне використання лісових ресурсів.

Навесні поточного року підприємство планує висадити в лісах більше 200  тисяч сіянців та саджанців при проведенні лісовідновлення на площі 58,5 га, доповнення посадок минулих років на площі 65 га, створення плантацій новорічних ялин, пам’ятних посадок та алей. Для цього в розсадниках підприємства вирощено садивний матеріал не тільки лісових порід, але підготовлено для реалізації до 15 тисяч штук саджанців для озеленення, в тому числі з закритою кореневою системою.

З метою виховання в підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи у Всесвітній день лісу, 21 березня, стартує акція Державного агенства лісових ресурсів України “Майбутнє лісу в твоїх руках”, яка триватиме до 21 квітня, Дня довкілля.

У ході проведення акції в ДП відбудеться багато лісівничо-просвітницьких заходів, пов’язаних з роботою галузі.

Запрошуємо учнівську та студентську молодь, представників громадських організацій, місцевих органів виконавчої влади та органів територіальних громад взяти участь у головному заході акції – посадці дерев. Цьогоріч започатковуємо проведення Дня лісу для малюків, озеленення територій в межах міст та населених пунктів. Зелені масиви в них сприяють формуванню активного і здорового способу життя, профілактиці хвороб і є місцями спілкування людей. Крім того, у рамках акції для учнів 1-4 та 5-8 класів проводитимуться конкурси  та вікторини на тему «Людина та ліс».

З нагоди свята звертаємося до всіх громадян міста та району з проханням долучатися до акції цілими родинами, посадити своє дерево, бо така праця сприяє не лише чистоті довкілля, а й чистоті наших душ! Проведення таких заходів, що відбувалися останніми роками, свідчить про зростання екологічної свідомості громадян, формування культури поведінки на природі та активності щодо висадки дерев та створення нових лісових насаджень .

Бережіть ліс, і він вам віддячить своєю красою, чистим повітрям та незабутніми враженнями!

 

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар