СТРАСНИЙ ТИЖДЕНЬ. ЯК ПРАВИЛЬНО ПРОВЕСТИ КОЖЕН ДЕНЬ, ТА ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ

Автор: | Опубліковано Поради Немає коментарів

Cьогодні починається Страсний тиждень, коли потрібно покаятися та духовно перетворитися, побути у великій скорботі та великому розквіті. В цей день починають згадувати про ті страждання Господа, які він переніс.

За православними звичаями перші три дні страсного тижня проводять літургії. Це проводять у Передосвячених Дарів, Великий Четвер та Велику суботу. У Велику п’ятницю молебень не проводять.

У чистий четвер заведено фарбувати яйця та випікати паски. Особливої уваги приділяють останнім трьом дням перед Великоднем. В цей період читають уривки про страждання Ісуса, проводять спеціальні молитви та обряди.

Останній тиждень вірячи дотримуються посту. В цей тиждень заборонено співати пісень, танцювати та веселитися. Навпаки необхідно ходити до церкви на служби та намагатися очиститися перед Великоднім святом.

Кожен день Страсного тижня відповідає якимось справам по дому.

Великий четвер.

Сприятливий день для підстригання волосся дитині, котра досягла 1 року життя. Дівчаткам можна обрізати кінчики, щоб вони росли густими та довгими. Також заведено вистригати шмат вовни з овець, для здоров’я та добробут.

У Чистий четвер заведено здавна очищатися водою. Не тільки душею, а й тілом. В цей день люди пірнали в ополонки. Це необхідно зробити до заходу сонця.

Господині в цей день займалися прибиранням. Спалювали гілочки ялівцю та обкурювали хати та сараї, таким способом захищали оселі від злого духу.

Фарбували яйця та клали їх на солому. Випікали паски, на яких зображали хрестики, жайворонки та голубків.

Велика п’ятниця.

Дозволено також випікати паски та різноманітні страви до свята Великодня.

Велика Субота.

Роблять останнє прибирання, дозволяється фарбувати яйця. Сприятливий день для приготування святкової страви разом.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар