Вкорочуємо високорослу яблуню
Трапляється, що яблуня починає сильно тягнутися вгору. Тільки через кілька років після того, як її посадили, стає зрозуміло, на якій вона підщепі — низькорослій, середньорослій чи на сіянці, себто внаслідок чого вона високоросла. З такого дерева важко знімати плоди, проводити захисні заходи від шкідників та хвороб.
Можна виправити недоліки. Операція полягає у видаленні частини кореневої системи рослини, що подібно до обрізування крони впливає на загальний ріст дерева, врівноважує розвиток вегетативної маси. Обрізування коренів сприяє накопиченню вуглеводів і посилює репродуктивні процеси.
Спочатку слід вилами викопати канавку завглибшки приблизно 45 см, відкидаючи ґрунт до стовбура. Для визначення радіуса канавки беруть відстань у 10-12 разів більшу від діаметра стовбура дерева або ж по межі проекції крони.
У викопаній канавці слід перерізати найтовщі корені, залишаючи лише тонкі, якими поживні речовини надходять до рослини. Потім канавку засипають і добре притоптують землю.
Слід пам’ятати, що дерево з підрізаним корінням дещо втрачає свою стійкість. Тому його потрібно заякорити з допомогою трьох розтяжок. Можна також таку операцію виконати в два прийоми: в один рік підрізати корені з одного боку, а наступного — з другого.