ТОПІНАМБУР І КРОТИ

Автор: | Опубліковано Поради Немає коментарів

Поширена думка, що топінамбур приваблює кротів. Однак живляться вони переважно тваринною їжею. Втім, не поспішайте радіти, оскільки топінамбур полюбляють гризуни, особливо полівки.

Але й відмовлятись від цієї рослини не варто. Адже вона абсолютно невибаглива у догляді й дуже корисна. Висаджують навесні, після того, як добре прогріється ґрунт на глибину 10 см, на відстані 40 см один від одного, між рядами – 60-70 см. Коли сходи сягнуть у висоту 30 см, їх корисно підгорнути. Рослина майже не хворіє й не уражується шкідниками. Зелена маса топінамбура дає чудовий компост.
Коренеплід має дуже погану лежкість, зате чудово зберігається в землі, не боїться низьких температур, тому його нерідко висаджують під зиму і навесні мають ранній врожай. Однак щоб менше приваблював гризунів, краще все ж висаджувати навесні, коли мишам і без того є чим живитись.
Є в цієї рослини ще одна особливість: дуже агресивно захоплює все навколо, і вивести її потім складно. Тому оптимальним варіантом буде висадити топінамбур за межами городу.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар