Кам’янецьким господарям на замітку: як зробити тирсу добривом

Автор: | Опубліковано Поради Немає коментарів

Відомо, що вносити свіжу тирсу в ґрунт не рекомендується. Гарного урожаю не дочекаєшся. Якщо тирси багато, її неважко перетворити на чудовий компонент для поліпшення структури ґрунту, його повітропроникності.

Для цього треба запастися азотовмісним мінеральним добривом. Його кількість можна розрахувати, якщо взяти до уваги, що на кожне відро тирси знадобиться близько однієї жмені сухого добрива в гранулах.

Процес підготовки дуже простий. У старому баку або великому садовому відрі ретельно перемішують тирсу з добривом у зазначеній пропорції, попередньо зволоживши, і акуратно пересипають у мішки. Наповнений мішок щільно закривають і залишають не менше ніж на три тижні. За цей час тирса насититься азотом і стане для ґрунту безпечною.

Тирсу вносять у ґрунт під перекопування під будь-які культури. Вдалим є досвід використання тирси на грядках з картоплею. Можна використовувати тирсу як мульчу й утеплювач, покриваючи грядки садової суниці, зимового часнику та квіткові клумби із зимуючими квітами.

 

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар