ФРАЗИ, ЯКІ НІКОЛИ НЕ МОЖНА ГОВОРИТИ ЖІНЦІ, ЯКА ПЕРЕБУВАЄ В ДЕКРЕТНІЙ ВІДПУСТЦІ

Автор: | Опубліковано Поради Немає коментарів

Молоді мами дуже вразливі, тому стежте за тим, що ви їй говорите.

Виходити на роботу через місяць після народження малюка чи залишатися вдома на три декретних роки — вирішує тільки сама мама. Але є слова, які жодна з них не хотіла б почути від друзів і близьких.

Чим ти займаєшся весь день?

Запитати таке може тільки людина, яка ніколи не залишалася з дитиною наодинці більше, ніж на п’ять хвилин. Хочеться відповісти щось на кшталт «Звичайно, весь день лежу на дивані і п’ю каву» — але, крім жартів, це дуже образливе питання, тому що дитина у віці до трьох років вимагає дуже, дуже багато уваги. Крім побутових турбот (приготування їжі, годування, переодягання, гігієнічних процедур, прибирання і т. д.). Від мами потрібна постійна включеність і постійна готовність відповідати на запити дитини, а також спілкування та гри з малюком. Деякі, між іншим, навіть в душ ходять тільки тоді, коли ввечері повертається з роботи чоловік.

Чому ти не спиш, коли дитина спить вдень?

Цей план виглядає розумним лише в теорії, а на практиці дорогоцінні дві години денного сну будуть витрачені на застилання ліжка, прибирання кухні, розвішування прання (і завантаження в пральну машину нової партії білизни) і швидкий перегляд оновлень в соцмережі, поки мама намагається нарешті поснідати. А деякі мами, між іншим, ще й примудряються працювати віддалено.

І це в тому гарному випадку, коли у дитини цей денний сон в принципі є і він досить тривалий!

Напевно, у тебе зовсім немає часу на себе

Якщо ви таким чином намагаєтеся висловити співчуття — годі й говорити: у мами і правда практично немає часу на себе, не варто зайвий раз про це нагадувати. Набагато краще, якщо ви поділитеся своїм досвідом — наприклад, розповісте, що діти ростуть швидко, і в підсумку ми пам’ятаємо не втому, а найкращі миті спілкування з ними. Або допоможіть справою: погуляйте з малюком годину-півтори, поки його мама сходить на манікюр — це вона оцінить набагато більше, ніж усні прояви співчуття.

Це здорово — не працювати!

Взагалі-то, робота бути мамою — це не просто повний робочий день, це праця без вихідних, відпусток і навіть часом без обідньої перерви. Сьогодні батьки витрачають набагато більше часу на спілкування з дітьми, ніж батьки 70-х років минулого століття. І список маминих обов’язків теж розширився: це і допомога з домашніми завданнями, і додаткові заняття — музика, спорт, іноземні мови, і багато іншого.

А чоловік дає тобі грошей?

За статистикою, більшість сімей з дітьми мають загальний бюджет, і фінансами часто розпоряджається саме жінка — бо краще уявляє собі картину сімейних витрат в цілому. Звичайно, не завжди ця схема працює: деякі жінки, які не працюють, відчувають, що їм не вистачає фінансової незалежності. Але, в будь-якому випадку, люблячі дружини зможуть домовитися і про гроші.

Напевно, твій чоловік добре заробляє — інакше як би ви жили на одну зарплату

Почнемо з того, що рахувати гроші в чужій кишені не дуже-то ввічливо. Але якщо вже почали — давайте підрахуємо, скільки грошей економить сім’ї мами, що сидить з дітьми: оплата няні, помічниці по господарству, водія, репетитора… Крім того, багато батьків вибирають не машину подорожче чи ще одну зарубіжну поїздку, а можливість довше бути поруч з дитиною і бачити, як вона росте.

Коли ти плануєш повернутися на роботу?

Мало хто сьогодні може назвати своє майбутнє певним, а особливо мами, які перебувають у декретній відпустці. Напевно, більше половини жінок, які зробили вибір на користь сім’ї, а не кар’єри, не будуть упевнені на сто відсотків, що зможуть повернутися на ту ж посаду або навіть в ту ж компанію — світ бізнесу сьогодні не дуже стабільний. Хочете поговорити про роботу — краще запитайте, чи планує вона взагалі займатися тим, чим раніше, а не коли вийде на роботу.

Виходить, що твій диплом був марною тратою часу…

Один з найяскравіших проявів неповаги до роботи бути мамою: ви одночасно натякаєте, що жінка даремно витратила час на навчання, і висловлюєте сумнів в тому, що вона ще на щось здатна в професії. Багато мам знаходять віддалену роботу або роботу з частковою зайнятістю — і далеко не завжди ця діяльність пов’язана з її освітою чи професійною областю. Дитина змінює наше життя, в ньому з’являються нові цінності і часом відкриваються абсолютно нові горизонти — і це ніяк не можна вважати кроком назад. Крім того, багато жінок сподіваються повернутися до своїх кар’єрних планів, коли діти підуть в школу, і з’явиться більше вільного часу.

Джерело:  https://ukr.media

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар