Як отримати багатий врожай озимого часнику

Автор: | Опубліковано Поради Немає коментарів

За традиційною технологією посадки часнику під зиму час посадки вибирають за 2-3 тижні до передбачуваного настання холодів – зазвичай це друга декада жовтня-початок листопада.

Щоб він не вимерз і дав гарний урожай, є кілька простих, але важливих правил.

Часник любить, коли йому частіше міняють місце проживання. Вважається навіть, що висаджувати на попереднє місце можна не раніше, ніж через п’ять років. Але не в усіх є така можливість, тому місце посадки краще чергувати хоча б через два-три роки.

Також часник не любить “жити” там, де тільки-но зібрали цибулю. Не варто саджати його й після пасльонових (томати, перці, баклажани), щоб не заразити фузаріозом. А от після баштанних (гарбузів, патисонів, кабачків), а також після капусти й бобових озимий часник росте просто вчудово. Дуже любить він і сусідство з полуницею.

Перед посадкою землю не варто вдобрювати гноєм. Найкраще для підживлення підійде торф, з яким потрібно перекопати землю на багнет лопати. І додати 20-30 г суперфосфату й 20 г калійного добрива на один квадратний метр. Перед посадкою можна додати аміачної селітри – 10 г на кв. метр. Взагалі озимий часник віддає перевагу легкому – супіщаному – ґрунту, не любить тіні і вогкості.

Щоб не дати часнику захворіти, попередньо добре просушені зубки можна замочити на 2-3 години в рожевому розчині марганцівки. Для більшого ефекту агрономи й садівники рекомендують міцний розчин повареної солі (столова ложка на літр води) – але замочувати треба лише на 2-3 хвилини.

Не забудьте звільнити зубки від “материнського” денця, щоб воно не затримувало ріст. Висаджувати часник потрібно на відстані приблизно 10-15 см. Якщо дотримуєтесь рядків – відстань між ними має бути не менше 20-25 см.

Сильно зубки не вдавлюйте! Це може порушити ріст коренів. Прорийте ямку приблизно на глибину вказівного пальця і покладіть туди зубок. Від його “пензлика” до поверхні має бути не більше 3-4 сантиметрів.

Тим часом, деякі агрономи радять саджати часник і на більшу глибину – особливо, якщо ви запізнилися з посадками і через три-чотири дні уже обіцяють заморозки. Більш глибока посадка вбереже зубки від холоду, але може позначитися на врожайності.

Якщо земля перед посадкою занадто суха, полийте її. Але саме перед посадкою. Після посадки не забудьте замульчувати ямки торфом, перегноєм або тирсою приблизно на 2-5 см. Рекомендується для затримки снігу на грядках розкласти хмиз. Навесні не забудьте прибрати мульчу!

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар