Живокіст лікарський

Сьогодні більшість людей навіть не підозрює про цілющу силу звичайних квітів і трав, вважаючи за краще лікуватися за допомогою хімічних препаратів, тоді як ще недавно навіть найважчі хвороби, такі як туберкульоз або артроз, лікували з допомогою живокосту лікарського. Найціннішою частиною рослини є корінь, який найкраще заготовляти восени.

Завдяки протизапальній, антисептичній та знеболювальній властивостях живокіст використовують не тільки зовнішньо у вигляді мазей і компресів, але й приймають всередину при простудних захворюваннях, туберкульозі і ураженнях органів травлення. Він містить дубильні речовини, що мають протизапальну і антимікробну дії, смоли, крохмаль, холін та інші корисні речовини. Завдяки такому складу настої і мазі живокосту мають знеболювальну, протизапальну, кровоспинну, спазмолітичну і тонізуючу дію.

Крім того, у складі живокосту виявлено алантоїн, що володіє унікальною здатністю прискорювати і активізувати поділ клітин. Тепер вчені і лікарі можуть науково підтвердити те, що наші предки знали не з чуток – живокіст допомагає загоювати рани і зрощувати поламані кістки.

Але при використанні живокосту в лікувальних цілях не можна забувати, що ця рослина небезпечна і при неправильному застосуванні може викликати отруєння організму.

Зарубіжні вчені провели низку досліджень, в яких встановили, що живокіст містить речовини, токсичні для печінки, а також компоненти, які можуть стимулювати ріст пухлинних клітин. Тому зловживати ним не слід і приймати його при простудних захворюваннях і хворобах шлунково-кишкового тракту не варто, інша справа – зовнішньо при переломах, ураженнях суглобів і травмах.

Живокіст не можна використовувати для лікування вагітних і жінок, які годують немовлят, дітей, молодших 12 років.

Мазь із живокосту готують з подрібненого або розтертого в порошок кореня рослини. Для цього його змішують з топленим внутрішнім жиром у рівних кількостях і залишають на кілька годин у темному місці, мазь зберігають у холодильнику. Її використовують для лікування переломів, вивихів і суглобових захворювань, причому при нанесенні мазі не шкіру не можна допустити, щоб вона стикалася з пошкодженими тканинами. Для лікування суглобових захворювань мазь з живокосту підігрівають і змащують хворі суглоби на ніч, потім обгортаючи їх теплою тканиною. Курс лікування 10-14 днів;

Для приготування настоянки живокосту 50 г подрібнених коренів заливають 500 мл спирту, залишають на 3 тижні. Проціджують і використовують для компресів і втирань. Для лікування суглобових захворювань роблять компрес з настоянки на ніч протягом 10-14 днів.

Для відвару живокосту слід подрібнити сухий корінь. 2 столові ложки залити 1 склянкою холодної води, підігрівати на водяній бані впродовж 30 хвилин і потім профільтрувати. Такий настій використовують для примочок, ванн, промивань при гнійних ранах, шкірних захворюваннях і інших пошкодженнях;

Свіжий корінь живокосту використовують для лікування переломів, його подрібнюють в дрібну кашку, змішують зі свіжим медом в пропорції 1:2 і накладають на хворе місце під пов’язку.

 

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар