І знову… сказ?!

Автор: | Опубліковано Здоров'я Немає коментарів

Минулого тижня в управлінні Державної ветеринарної медицини в Кам’янець-Подільському районі пролунав телефонний дзвінок. Стривожений житель с.Корчівка, що входить до складу Абрикосівської сільської ради, повідомив, що в його господарстві захворів собака, який ще місяць тому мав контакт із лисом.

Спеціалісти ветмедицини виїхали на місце для проведення епізоотичного обстеження й у результаті виявили, що в тварини спостерігались ознаки сказу — хитка хода, відмова від їжі та води, судоми, парез задніх кінцівок. Господар собаки показав місце в лісі, де викинув труп лиса. Ветеринарні медики району утилізували труп лиса шляхом спалювання, а на місцях його перебування та утилізації провели дезінфекцію. Як нам повідомив начальник управління Держветмедицини Олександр Решетник, за результатами епізоотичного обстеження було видано розпорядження про підозру захворювання собаки на сказ із зазначенням першочергових заходів при підозрі згідно з діючою інструкцією. Наступного ж дня собака здох, частину його тулуба було направлено в Хмельницьку регіональну державну лабораторію ветеринарної медицини для дослідження на сказ, де діагноз підтвердили остаточно.

13 листопада при райдержадміністрації відбулося засідання спеціальної комісії, в ході котрого були розроблені заходи щодо ліквідації сказу в с.Корчівка та профілактичні заходи в 10-тикілометровій навколишній зоні.

– Протягом 2015 року в нашому районі було зареєстровано три неблагополучні населені пункти щодо сказу диких та домашніх тварин, — зазначає Олександр Никифорович. — За останній тиждень, після дозволу на відстріл лиса, було вбито 69 тварин. 25 із них, які ми відібрали як підозрілі, відправлено на дослідження. Наразі чекаємо на результат. Ми ж вкотре звертаємося до населення: в разі захворювання або загибелі тварин потрібно негайно повідомляти спеціалістів Державної ветеринарної медицини на місцях, місцеву владу та Державну лікарню ветеринарної медицини в районі за «гарячою лінією» (тел.4-09-75). Ваші здоров’я та безпека – тільки у ваших руках!

Діна КУШНІР

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар