КАРАНТИН ПОСЛАБЛЮВАТИ ЩЕ ЗАРАНО

Автор: | Опубліковано Здоров'я Немає коментарів

На черговій прес-конференції Кам’янець-Подільського міського штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, яка відбулася у четвер, 18 червня, його очільник, заступник міського голови Василь Сукач повідомив, що на ранок у місті було зафіксовано 125 зараження коронавірусною інфекцією. З них вилікувалось 86 осіб і маємо один летальний випадок.
Наразі кількість хворих у місті, за словами Василя Олександровича, збільшується, і основні причини цього – недотримання маскового режиму й інших карантинних заходів. Також збільшення кількості тестувань вплинуло на виявлення інфікованих.
Є й позитивні показники. Так, наразі усі 38 хворих на COVID-19 із заводу точної механіки, 20 із міської лікарні і 3 із міського перинатального центру одужали.
– Вже відновили свою роботу кардіологічне й неврологічне відділення, – повідомив заступник міського голови, – а з наступного тижня запрацює і терапевтичне.
Наразі маємо 13 хворих зі швейної фабрики. Крім того зафіксовано 2 випадки захворювання в Нацгвардії та 1 – у цивільної особи, яка працює у ЗСУ.
За минулий тиждень завдяки благодійному фонду «Міст» імені Михайла Савенка у міській раді, де знаходиться центр надання адміністративних послуг, який щодня приймає близько 200 осіб, облаштовано знезаражувальний бокс. Аналогічний встановили в перинатальному центрі, в лікувально-діагностичному центрі на Франка і в дитячій лікарні. У червні планується виплатити медичним працівникам 305 тисяч гривень премій і 90 тисяч матеріальної допомоги. Загалом, за словами міських чиновників, нині в міському бюджеті є 2,3 млн грн., які планується використати на боротьбу з коронавірусом.
Що стосується освітнього процесу, то дитячі садки швидше за все відкриються з 1 липня.
Ще один із важливих заходів – це прийняття на сесії програми, яка передбачає придбання для міста апарату для проведення ПЛР-тестування. За словами начальника Управління охорони здоров’я Кам’янець-Подільської міської ради Юрія Пливанюка, уже зроблено більше тисячі ІФА тестів, виявлено 44 COVID позитивних, з них 15 перехворіли, а 29 залишаються під підозрою і потребують підтвердження через ПВЛ-тестування. Велику кількість хворих Юрій Васильович пояснює тим, що Кам’янець знаходиться на кордоні з регіонами, у яких дуже складна епідеміологічна ситуація. Разом з тим, жителі міста і району уже не так суворо дотримуються карантинних заходів, як навесні.
Оскільки за тиждень кількість хворих досягла більше дусятка, то є велика ймовірність, що обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій з п’ятниці, 19 червня, знову посилить карантин у місті. Це означатиме, що спортивним закладам та релігійним організаціям буде заборонено приймати відвідувачів, а заклади громадського харчування зможуть працювати тільки ззовні.
На прес-конференції ще раз нагадали про важливість виконання карантинних заходів: носити маски в громадських місцях, дотримуватись соціальної дистанції і мити руки.
Станіслав ОРЖЕХОВСЬКИЙ.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар