ASTRAZENECA ВЖЕ НА ХМЕЛЬНИЧЧИНІ

Автор: | Опубліковано Здоров'я Немає коментарів

23 лютого до України прибув вантажний літак з вакциною Oxford/AstraZeneca (CoviShield). Вакцина розроблена Оксфордським університетом та британсько-шведською компанією AstraZeneca, а виготовили її в Індії. Цю вакцину для екстреного застосування вже схвалила Всесвітня організація охорони здоров’я, також дозвіл на її використання дали Велика Британія, Європейський Союз та Індія.

«Першу партію в пів мільйона доз отримано. Зараз терміново розмитнюємо вантаж і вакцина відразу поїде в регіони, аби ми почали робити щеплення згідно з першим етапом вакцинації», – написав на своїй сторінці у Фейсбук Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

За словами голови Хмельницької облдержадміністрації Сергія Гамалія, на Хмельниччину на обласну базу спецмедпостачання вже надійшло 18300 доз вакцини. Цієї кількості вакцини достатньо, щоб щепити 9150 осіб.

«Дорожня карта у нас пропрацьована, списки осіб, що будуть вакцинуватися, сформовані, тож область повністю готова до кампанії з вакцинації», – зазначив посадовець.

Що стосується Кам’янця-Подільського, то начальник управління охорони здоров’я Юрій Пливанюк повідомив, що на першому етапі вакцинацією охоплять 300 осіб. Найперше вакцинуватимуться працівники мобільних бригад, екстреної медичної допомоги, соціальних центрів, медики, котрі надають допомогу ковідним хворим. За словами Юрія Васильовича, кожен етап триватиме близько місяця. Робота проводитиметься планово. Вакцини вистачить усім.

Нагадаємо, що вакцинація відбуватиметься у п’ять етапів. На першому етапі будуть вакцинувати медпрацівників лікарень, які працюють із хворими на COVID-19, мешканців закладів для людей похилого віку, військовослужбовців у зоні проведення ООС; на другому етапі – медпрацівників, людей похилого віку 80+ та соціальних працівників; на третьому етапі – людей віком від 65 років, працівників критично важливих структур, державної безпеки, працівники сфери освіти; на четвертому етапі – людей від 60 років, людей з хронічними захворюваннями, осіб, які працюють та відбувають покарання в місцях обмеження волі. Українці віком від 18 до 59 років, які не входять в зазначені групи вакцинації, можуть вакцинуватися на 5-му етапі.

Запис на вакцинацію від COVID-19 для всіх охочих буде відкрито з 1 березня і відбуватиметься він через застосунок «Дія», портал «Дія» та контакт-центр МОЗ з питань COVID-19. Про це на брифінгу повідомив заступник міністра охорони здоров’я Ярослав Кучер.

«Коли згідно з дорожньою картою з вакцинації настане відповідний етап, громадянам, які будуть в електронній черзі, запропонують записатися до пункту щеплення, обравши відповідний найближчий пункт, дату та час візиту», – сказав він і додав, що зараз йде підготовка контакт-центру до прийому звернень громадян з приводу запису на вакцинацію, зокрема тестуються деякі внутрішні процеси.

Надія ЄРМЕНЧУК.

 

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар