НЕ ЗАБУВАЙМО ПРО ЧОРНУ РЕДЬКУ
Чорна редька славилася своїми цілющими властивостями ще в сиву давнину. Вже тоді багато людей використовували її при деяких застудних і вірусних захворюваннях. Нині цей непоказний на перший погляд коренеплід, як і раніше, має велику популярність. Адже корисні властивості цього овоча нікуди не ділися.
Чорна редька найгіркіша, але й найкорисніша. Ця дивовижна рослина містить величезну кількість мікроелементів, які дуже потрібні кожній людині. Особливо багата на калій, фосфор, залізо, цинк, ефірні олії, деякі мінерали. Тому не дивно, що вживання коренеплоду в помірній кількості діє на організм людини лише позитивно.
На сьогодні в народній медицині є багато лікувальних рецептів, головним компонентом яких є чорна редька. Більшість із них перевірені роками. Чим же корисна редька для організму?
Вона допомагає: швидко перемогти застуду і позбутися кашлю; бореться з бактеріями і вірусами, знімає запалення; служить гарним жовчо- та сечогінним засобом, може розчиняти дрібні конкременти в жовчному міхурі, нирках або протоках, знімає набряки; регулює роботу кишечника; знижує холестерин, виводить шлаки, зміцнює судини і полегшує роботу печінки; допомагає при хронічних хворобах суглобів; чинить благотворний вплив на функції щитоподібної залози і вирівнює гормональний фон.
Високо оцінюють користь чорної редьки для серця – вона зміцнює судини і перешкоджає виникненню серцевих патологій.
Помічна редька, зокрема, для організму чоловіків. Вона підтримує роботу сечостатевої системи і захищає передміхурову залозу від виникнення пухлин. Окрім того, корисна ще й тим, що допомагає уникнути ранніх інфарктів та інсультів.
Представницям прекрасної статі редька помічна при гінекологічних збоях. Її властивості вирівнюють цикл, знижують больові відчуття під час місячних. Споживати овоч корисно при циститі та інших сечостатевих недугах.
Лікувальні властивості чорної редьки часто застосовують у домашніх оздоровчих рецептах. Але робити це слід правильно, не забуваючи про дозування.
З медом від кашлю
Найвідоміший з усіх рецепт чорної редьки з медом. Роблять ліки так. У свіжого овоча відрізають верхівку і видаляють м’якоть із середини. В отриману «чашку» заливають мед і накривають зрізаною верхівкою. Засіб настоюють кілька годин, поки мед усередині не витягне з овочу сік і рідина не підніметься до верху «чашки».
Користь редьки з медом полягає в тому, що це чудовий відхаркувальний засіб. Уживати ліки потрібно в невеликих дозах – по столовій ложці не частіше шести разів на день.
Важливо! Чорну редьку від кашлю дають дітям по чайній ложечці за прийом – як максимум, шість разів на день.
Від застуди та бронхіту
Лікування нею дуже ефективне при нежитю, слабкості і бронхіті. Зазвичай роблять розігрівальні компреси з макухи, тобто м’якоті, з якої вичавлений увесь сік.
Макуху загортають у марлю, прикладають до спини або грудної клітки, накривають рушником і тримають, поки не з’явиться відчуття печіння. Властивості такого «гірчичника» сприяють розрідженню мокротиння і допомагають відкашлюватися, а також усувають жар.
Краплі при нежитю та гаймориті
Сік овочу добре прочищає носові пазухи. При закладеності носа засіб закапують у кожну ніздрю двічі на день – не більш як шість крапель кожного разу.
Від закрепів
У продукті міститься багато клітковини, котра сприяє випорожненню кишечника. При схильності до закрепів рекомендується додавати овоч у салати і гарніри до других страв у кількості не більш як 50 г на день.
При гіпертонії
Від підвищеного тиску добре допомагає такий засіб. Столову ложку соку редьки змішують з такою ж кількістю морквяного, додають столову ложку соку хрону і буряків. Розбавляють засіб соком, вичавленим з одного лимона. Лікарську суміш розмішують і п’ють по столовій ложці натщесерце тричі на день.
При болях у суглобах
Чорна редька добре допомагає при артритах і артрозах. Для цього змішують кілька компонентів у рівних пропорціях: сік редьки, спирт, жовч медичну, морську сіль і мед. Засіб наносять на шматочок марлі і роблять компрес для хворої ділянки на всю ніч, а вранці протирають шкіру горілкою або спиртом. Застосовувати компреси рекомендується не менше двох тижнів поспіль.
При діабеті
Продукт може знижувати рівень цукру в крові. Тому при діабеті він дуже корисний для вживання, а шкоди його властивості не наносять. Овоч можна додавати в звичайну їжу або робити цілющий настій із додаванням лаврового листа. Для цього кілька лаврових листочків спочатку заливають окропом і настоюють три години, а потім уживають по 100 мл тричі на день. Щоразу в засіб додають по 20 мл соку редьки.
Протипоказано використання редьки при захворюваннях органів шлунково-кишкового тракту в стадії загострення, гломерулонефриті і тому, хто недавно переніс інфаркт. Вживання соку чорної редьки всередину не рекомендується при хворобах нирок, запаленнях шлунково-кишкового тракту, при виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки.
Оксана СКИТАЛІНСЬКА, дієтолог.
“Если жаждешь насытить голодного, не давай ему своих денег, а дай удочку и научи удить рыбу”. В Ваших текстах вложена великая мудрость, какая предоставляет немалую пищу для разума.
НОВИНИ для тих осіб, які їздять в РФ: з 1 березня наступного року перетин кордону здійснюватиметься за наявністю закордонного паспорта. Водночас у зворотному напрямку, тобто з Росії в Україну, дозволено в’їзд за внутрішніми паспортами та свідоцтвами про народження. В уряді пояснили, що це означає призупинення чинності положень угод з РФ, укладених ще до початку війни, про порядок в’їзду-виїзду. Крім того, наявність закордонного паспорта дасть змогу швидше пройти перевірку на кордоні, оскільки дані з нього зчитуються спеціальними пристроями.
Дякую за інформацію не даремно мій улюблений весняний салат це салат з чорної редьки, раджу спробувати https://novastrava.com/calat-z-chornoyi-redki-z-yajcem/