Старий знайомий грип повертається

Автор: | Опубліковано Здоров'я Немає коментарів

Старий знайомий грип H1N1, більше відомий як свинячий, знову з’явився в Україні. В більшості областей і досі не оголошено про епідемію, однак летальних випадків більшає з кожним днем. Міністр охорони здоров’я Олександр Квіташвілі 19 січня в ході брифінгу заявив про 51 лабораторно підтверджену смерть від грипу в нашій державі. Але насправді їх набагато більше. Втім, точну цифру загиблих від страшного вірусу оголосять лише після завершення лабораторних досліджень.

Як зазначила фельдшер санітарний епідеміологічного відділу міськрайонного управління Головного управління Держсанепідемслужби в Хмельницькій області Тетяна Фтемова, у Кам’янці причин для паніки немає, показник захворюваності поки не перевищив епідпорогу. Летальних випадків серед хворих на грип та ГРВІ на території міста не зареєстровано, але на жаль, є одна лабараторно підтверджена смерть від грипу в районі, в с.Оленівка.

За словами Тетяни Сергіївни, за станом на 20 січня в місті фактично зареєстровано всього хворих 905 осіб (661з них діти), у районі – 496 (258 діти).

Як стверджують лікарі, важкі форми грипу відразу починаються з високої температури тіла — 38,5 і вище. Перші добу-дві немає вираженого так званого синдрому ураження респіраторного тракту — ні нежиті , ні кашлю. Це все з’являється через добу або більше. Характерним є біль і дряпання за грудиною, оскільки цей штам грипу здебільшого вражає трахею. При наявності зазначених ознак особливо уважними повинні бути вагітні, люди із зайвою вагою, серцево-судинними захворюваннями.

Тож у цілях профілактики медики радять уникати великого скупчення людей, провітрювати приміщення, мити руки і менше торкатися ними обличчя.

Тетяна ДЄВІНА

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар