Літня студентська школа – в Кам’янці

Автор: | Опубліковано Політика Немає коментарів

З 18 по 22 липня в Кам’янці-Подільському в рамках Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» відбудеться П’ята ювілейна Всеукраїнська студентська літня школа зі сталого місцевого розвитку. Протягом тижня молоді дослідники з різних міст України вивчатимуть різні аспекти місцевого самоврядування в нашому місті. Тож 18 липня в сесійній залі міської ради відбулася прес-конференція, на якій організатори заходу ознайомили представників місцевих ЗМІ та громадськості з основною метою, темами та напрямками діяльності літньої школи зі сталого місцевого розвитку та суттю самого Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

У прес-конференції взяли участь Світлана Слабінська, керівник відділу моніторингу та зв’язків з громадськістю Проекту ЄС/ПРООН; Вадим Савчук, заступник Кам’янець-Подільського міського голови; Іван Конет, проректор з наукової роботи Кам’янець-Подільського національного університету Івана Огієнка; Ігор Клепач, координатор Проекту ЄС/ПРООН у Хмельницькій області; Ганна Мелеганич, координатор освітньої мережі зі сприяння сталого розвитку Проекту; Ганна Аладжальян, тренер, консультант літньої студентської школи  зі сталого місцевого розвитку; Роман Білик, координатор Проекту, кандидат педагогічних наук, доцент К-ПНУ.

За словами Світлани Слабінської, для проведення П’ятої ювілейної літньої школи зі сталого місцевого розвитку наше місто було обране невипадково, адже в контексті самоврядування в нас є чому повчитися, а кам’янецький досвід з цього питання вартий того, щоб його перейняти.

Понеділок 18 липня ознаменувався ще однією пам’ятною подією: цього дня при К-ПНУ ім.Івана Огієнка було відкрито ресурсний центр ЄС/ПРООН зі сталого місцевого розвитку. Примітно, що виш лише цього року приєднався до освітньої мережі Проекту, партнерами якої є вже 40 ВНЗ, і підписав Меморандум про взаєморозуміння, але, як зазначив проректор з наукової роботи університету Іван Конет, вже має певні напрацювання, далекоглядні плани та неабиякі перспективи й відкриття ресурсного центру лише сприятиме цьому.

Проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» діє з 2008 р. За цей час, як повідомив регіональний координатор Проекту на Хмельниччині Ігор Клепач, покращення життя відчули понад 60 тис. жителів нашої області. На її теренах було реалізовано понад 100 мікропроектів на загальну суму близько 16 млн.грн., в розробці перебуває ще 35 мікропроектів.

Докладніше про Проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» розповіла керівник відділу моніторингу та зв’язків з громадськістю Світлана Слабінська. Наразі триває вже третя його фаза, на яку виділено 23 млн.800 тис. євро (23 млн. євро профінансовано Європейським Союзом та 800 тис. євро — Програмою розвитку ООН). Як зазначила пані Світлана, головною метою Проекту є розвиток потенціалу місцевих громад і влади; поширення кращих практик і досвіду з мобілізації громад та спільного планування шляхом управління знаннями; сприяння змінам у сфері децентралізації та місцевої демократії; впровадження курсу з місцевого врядування та розвитку, орієнтованого на громади, в навчальні програми вищих навчальних закладів тощо. Проект реалізується в кількох напрямах: розвиток та підтримка соціальної, комунальної інфраструктури, аграрного сектора; економічний розвиток; створення робочих місць; підвищення енергоефективності; інноваційне врядування; охорона здоров’я та навколишнього середовища; житловий сектор; співпраця з вишами; підтримка внутрішньо-переміщених осіб тощо.

Одним із важливих напрямків Проекту є Всеукраїнська студентська літня школа зі сталого місцевого розвитку. Основні аспекти її роботи окреслила тренер Ганна Аладжальян. Так, одним із головних критеріїв відбору слухачів літньої школи є їхня активна громадська позиція. Серед найважливіших тем, над якими тут працюють, є мобілізація громад для вирішення різноманітних проблем, зокрема сільських територій; проектний менеджмент; особистісний розвиток студентів. В програмі школи – проведення квестів, різноманітних групових занять, виїзди в територіальні громади, презентації проектів і ще багато чого цікавого та пізнавального.

Варто відзначити, що програма літньої студентської школи не є закритою. До квестів та занять можуть долучитися всі бажаючі, як студенти, так і жителі міста.

Тетяна ПРОСЯНА

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар